Малі росомахи: у Костянтинівському районі помітили червонокнижних перегузень (ВІДЕО)

На ділянці ландшафтного парку “Клебан-Бик” єгері знайшли виводок рідкісних тваринок. За даними Червоної книги, в Україні їх залишилось близько 100 особин.
Про це повідомили у відділі служби державної охорони РЛП “Клебан-Бик”.
Перегузня – це невеликий хижак з незвичайним забарвленням. Зовні він нагадує тхора, втім верхня частина його тіла пофарбована в темно-коричневі тони, покрита жовтими плямами і смужками.

Примітним є забарвлення їхніх морд: вони мають чорно-білий колір, причому в білий пофарбовані ділянки навколо рота і широка смужка, що тягнеться від вух до очей, в той час, як все інше чорне. Вуха перегузень надзвичайно великі. Хвіст пухнастий з чорним пензликом.

Перегузня зустрічається в цілинних степах, спосіб життя перев’язок схожий на спосіб життя степового тхора. Вони активні головним чином в сутінках або вночі, зрідка йдуть на полювання і в денний час.
У XX столітті популяція перегузень швидко скоротилася. Причиною цього було не стільки полювання за їхнім хутром, яке цінується не дуже високо, як перетворення їхньої території проживання в сільськогосподарські угіддя.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
