Підтримати
Мільйони за перемоги на Паралімпіаді, нові-старі субсидії та легальна “крипта”. Сідай, розкажу (6-12 вересня)
Фото: з відкритих джерел

Тільки найцікавіші та головні новини ми зібрали в традиційний дайджест, а в кінці порадимо що послухати та подивитись у вихідний.

 

Новини Бахмута і Донеччини

Через аварію на шахті в ТОТ загинули 9 людей

Окупаційна адміністрація т.з. “ЛНР” повідомила, що вранці 7 вересня у Червонопартизанську на шахті  т.з. “республіканської компанії “Востокуголь” обірвався трос ліфту, в якому були понад 20 гірників.

На шахті в ЛНР сталася аварія, загинули щонайменше 9 людей

Фото: з відкритих джерел

За даними бойовиків, внаслідок падіння ліфту 9 людей загинули та 19 отримали травми. Усіх вцілілих доправили до лікарні у Свердловськ.

Українські правозахисники вже відреагували на цю ситуацію і повідомили, що трагедія сталася через порушення правил охорони праці з боку окупаційної адміністрації та “керівництва” підприємства. Адже на шахті давно не заміняли трос для клітки.

Паралімпійських спортсменів з Донеччини нагородили грошима

Паралімпійські спортсмени з Донеччини вже повернулися додому. У четвер, 9 вересня, у Краматорську їх привітали та нагородили виплатами.

У Краматорську вручили гроші спортсменам з Донеччини, які повернулися з Паралімпіади

Фото: Вільне радіо

За кожну медаль спортсмени отримали сертифікат на отримання одноразової грошової винагороди. Найбільшу суму, майже 4 млн гривень, отримав плавець Андрій Трусов. Він привіз 6 медалей. 

Велосипедист Єгор Дементьєв привіз з Токіо 3 медалі й отримав за це 1,5 млн гривень. 

Плавці Віктор Смирнов та Сергій Кліпперт та легкоатлет Микола Жабняк отримають по 562 тисячі гривень за срібні медалі. А легкоатлетка Юлія Павленко, плавці Ярина Матло та Василь Крайник, які вибороли “бронзу”, отримали по 386 тисяч гривень.

Більше про їхні досягнення на Олімпіаді читайте в нашому матеріалі: Понад 11 мільйонів за 15 медалей: паралімпійцям-призерам і їхнім тренерам вручили гроші за досягнення (ФОТО). 

Педагогиня, яка влаштувалася у виш-переселенець після роботи в школі в т.з. “ДНР”, звільнилася

Минулого тижня ми писали про те, що у Горлівський інститут іноземних мов на посаду культорганізатора влаштувалася Ольга Чорна, яка до цього працювала в окупованому Донецьку. Там вона проводила політінформації за матеріалами, які їй надходили з т.з. “Міністерства інформації ДНР”. Також відомо, що Чорна — мати одного з керівників бойовиків під час захоплення Бахмута.

Ольга Чорна

Фото: Скрін з відео

Ми поспілкувалися з керівництвом вишу, і нам пояснили, що жінка вже звільнилася у день, коли вийшла публікація про роботу Чорної в освітньому закладі. Звільнилася вона за власним бажанням.

Крім того, жінка обмежила доступ до своєї сторінки у соцмережах та видалила сотні фотографій. Раніше ми знаходили у неї на сторінці дописи та фото зі змістом антиукраїнського характеру.

Всеукраїнські новини

Знову “жовта” зона?

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що Україну можуть перевести з зеленої до жовтої зони карантину. Все через те, що регіони перевищують пороги показників COVID-19.

Україна може перейти до “жовтої” зони карантину 13 вересня

Фото: з відкритих джерел

Невдовзі комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може розглянути варіант впровадити додаткові карантинні обмеження:

  • проводити масові заходи за участі понад 1 людини на 4 м²;
  • розміщувати у кінозалах та залах інших закладів культури понад 50% глядачів від загальної кількості місць;
  • працювати спортзалам і фітнес-центрам, де займається більше однієї людини на 10 м²,

Але час роботи закладів обмежувати не будуть.

Пізніше Віктор Ляшко уточнив, що запропоновані МОЗ зміни спочатку має ухвалити уряд. А сама постанова набуде чинності через тиждень після схвалення.

В Україні легалізували криптовалюту

Тепер в Україні є окремий Закон “Про віртуальні активи”, який надає юридичну силу Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Monero, Dogecoin та іншій криптовалюті. 

Криптовалюта тепер легальна: парламент ухвалив закон про віртуальні активи

Фото: з відкритих джерел

Це означає, що власники цієї валюти мають право захищати свої активи через суд чи інші державні інстанції, в країні з’являться легальні криптобіржі. Також криптовалюту тепер мають вказувати посадовці у своїх деклараціях.

Для довідки:
Криптовалюта — це цифрова валюта. Всі її різновиди побудовані на принципі незалежності, тому криптовалюту вважають децентралізованою. Люди можуть бачити транзакції, але не можуть знати, хто відправляє ту чи іншу криптовалюту, кому, а подеколи навіть скільки. Через це криптовалюту використовують також у тіньовому ринку, щоб розраховуватись за покупки й послуги без сплати податків, і щоб ніхто не зміг це відслідкувати. А завдяки нестабільному курсу дехто заробляє на валюті й зберігає гроші у “крипті”.

Віртуальні активи регулюватиме Міністерство цифрової трансформації разом з Нацбанком України та Нацкомісією з цінних паперів.

Більше про новий закон читайте в нашому матеріалі.

Нові-старі субсидії. Їх рахуватимуть інакше, а нормативи та виплати зменшать

На початку карантину Кабінет міністрів України змінив умови виплати субсидій. Через те, що люди стали більше сидіти вдома, збільшили нормативи на пільгове використання газу та води. Але тепер все повертається як було.

З 1 жовтня субсидія в Україні стане меншою

Фото: з відкритих джерел

Для прикладу візьмемо умовну родину з трьох людей. У 2020 році їм давали субсидію на 30 кубометрів газу, а вони витратили 40. В такому випадку вони платили за 30 по пільговому тарифу, а 10 заплатили за повним тарифом. Однак на час карантину норму збільшили й субсидія покривала вже 45 кубів газу.

А от тепер норми знову зменшили, і у родини знову буде 30 пільгових кубометрів.

Більше про нові зміни у виплаті субсидій та що про це думають бахмутяни дізнавайтеся в цьому матеріалі.

Ситуація на передовій

Цього тижня на фронті фіксували загострення. Вже в понеділок бойовики почали гатити із заборонених мінометів калібру 82 та 120 мм по позиціях ЗСУ на різних напрямках. А з вівторка по п’ятницю з передової евакуювали 5 військових з пораненнями та ще 6 з контузіями. А вже у суботу окупанти значно загострили ситуацію. За добу вони вбили двох військовослужбовців, а також поранили та травмували ще 10 бійців ЗСУ.

Крім того, бойовики цілили по мирних кварталах. 8 вересня вони обстріляли Кряківку, що на Луганщині, та Мар’їнку — на Донеччині. В першому випадку вони вгатили зі ствольної артилерії 122 мм по житловому кварталу. Внаслідок розриву снарядів в одній з багатоповерхівок повибивало вікна, а осколками посікло стіну та автівку, що була поруч. А у Мар’їнці вибух міни калібру 82 мм, яку випустили окупанти, утворив вирву.

А 11 вересня від ударів російських найманців зі 122-мм артилерії постраждав житловий квартал Новогнатівки. Розриви снарядів пошкодили приватний будинок одного з мешканців та прилеглу територію. Поранених серед мирного населення не було.

На передовій же обстріли на тижні фіксували неподалік Зайцевого, Новолуганського, Невельського, Золотого-4, Новозванівки, Катеринівки, Кряківки, Старогнатівки, Павлополя, Широкиного, Гранітного, Нью-Йорк, Красногорівки та Верхньоторецька.

Бойовики скинули на Зайцеве вибухівку

Фото: штаб ООС

Використовували бойовики гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети, стрілецьку зброю, міномети 82 та 120 мм, артилерію та навіть саморобну зброю. На одній з ділянок вони з безпілотника скинули снаряди, які роздрукували на 3D-принтері.

Ситуація на КПВВ

Українські прикордонники щодня відкривають усі 7 контрольних пунктів в’їзду-виїзду та готові пропускати людей на кожному. Але фактично регулярно їздять лише через КПВВ “Новотроїцьке” та “Станиця Луганська”, адже в районі “Щастя”, “Золотого”, “Майорського”, “Мар’їнки” та “Гнутового” бойовики блокують пропуск зі свого боку.

Пройти лінію зіткнення поки можна лише на “Станиці Луганській”, а завтра розблокують ще й “Новотроїцьке”

Фото: ДПСУ

Тож, за графіком ДПСУ проїхати через “Станицю Луганську” можна щодня з 08:00 до 16:00. За цей тиждень там змогли пройти 7459 людей в бік окупованої території, а 7632 приїхали на підконтрольну частину Луганщини.

На “Новотроїцькому” пропустили менше людей: 618 в бік окупованої території та 427 на підконтрольну. Все через те, що бойовики блокують перетин на цій ділянці в усі дні крім понеділка та п’ятниці.

Крім того, бойовики заявили, що у наступну п’ятницю, 17 вересня, та у п’ятницю через тиждень, 24 вересня, вони не  пропускатимуть людей через “Оленівку”, суміжну КПВВ “Новотроїцьке”. Вони пояснили це тим, що запланували на цей час технічні роботи.

Через обстріли до Скотуватої поки не їздять електрички

Укрзалізниця обмежила рух двох електричок, які їздять через станцію Скотувата. Все через обстріли біля станції. Залізничники кажуть, що 8 вересня снаряди падали за два кілометри від місця висадки пасажирів.

Тому, щоб не наражати на небезпеку працівників залізниці й пасажирів, приміські потяги №6011/6072 “Лиман – Скотувата – Лозова” та №6003/6004 “Ізюм – Скотувата – Святогірськ” будуть їхати лише до Фенольної й назад. 

В Укрзалізниці кажуть, що за таким графіком електрички ходитимуть до стабілізації ситуації. Про відновлення руху в пресслужбі підприємства не повідомляли.

На Луганщині зоозахисники витягли собаку з труби, в яку вона впала ще 6 років тому

Ще цуценям у колодязь підприємства “Азот” у Сєвєродонецьку впав собака. Робітники заводу намагалися його витягти. Але той боявся їх, і тікав від чоловіків по трубах. Тож для чотирилапого вирішили влаштувати будинок на дні колодязя. Там його і підгодовували. Для песика навіть встановили сходи зі зручними сходинками, виманювали їжею, намагались упіймати кліткою-пасткою. Але ніщо не допомогло.

У Сєвєродонецьку зоозахисники визволили із заводської труби собаку, яка прожила в ній 6 років

Фото: Зооконтроль

У 2018 році всеукраїнські зоозахисники команди “ЗооКонтроль України” дізналися про цю історію, але допомогти одразу не змогли, бо завод — це режимний об’єкт. Та нещодавно на підприємстві пішли на поступки й дозволили зайти на територію заводу.

Волонтери прицільно вистрілили в собаку дротиком із седативним препаратом. Хвостатий намагався втекти, але заснув. Тоді його й витягли на поверхню

Тепер пес знаходиться у ветеринарів. Лікарі оглянули його та зробили всі щеплення. До життя на вулиці собака не пристосований, тому для нього шукають добрих господарів.

Якщо готові прихистити песика або хочете йому чимось допомогти, дзвоніть волонтерам організації “ЗооКонтроль” за номером (068) 179 29 50.

Що подивитися  

Порадимо вам фільм “Річард говорить “Прощавай” (в оригіналі The Proffessor). Головну роль у стрічці грає відомий актор Джоні Депп, але фільм не набув великої популярності.

Мільйони за перемоги на Паралімпіаді, нові-старі субсидії та легальна “крипта”. Сідай, розкажу (6-12 вересня) 1

Фільм розповідає історію професора одного з американських коледжів, який дізнається про серйозну хворобу. Чоловік усвідомлює, що йому залишилось небагато часу, і хоче провести залишок життя так, як він хоче.

Йому доводиться забути про репутацію викладача, який провів усе життя в консервативному середовищі. Але друзям і близьким професор не став розповідати про свою хворобу, тому вони не можуть зрозуміти такої різкої зміни в його поведінці.

Що послухати

Пропонуємо вам додати у плейліст композиції Мирослава Скорика, українського композитора зі Львова.

Мільйони за перемоги на Паралімпіаді, нові-старі субсидії та легальна “крипта”. Сідай, розкажу (6-12 вересня) 2

Скорик грав у жанрі опери та класичної музики та отримав чимало державних і міжнародних нагород, а також звання Героя України. А 20 серпня за особисті заслуги у становленні незалежної України його відзначили новою нагородою — “Національна легенда України”. Цей титул йому присвоїли посмертно, адже 1 червня цього року композитор помер у віці 81 року.

Послухайте такі композиції:

  • Мелодія
  • Карпатська рапсодія
  • Диптих
  • Бурлеска
  • Сюїта

Завантажити ще...