Підтримати
Володимир Путін у Москві
Фото: з відкритих джерел

Російський президент Володимир Путін відтепер має статус підозрюваного через вчинення міжнародного злочину. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на його арешт. Тепер за межами Росії Путіна можуть заарештувати.

Про це йдеться на сайті Міжнародного кримінального суду.

За попередньою інформацією, президент Росії Володимир Путін та російська уповноважена з прав дітей Марія Львова-Бєлова сприяли незаконній депортації та переміщенню дітей з окупованих районів України до Російської Федерації. Це відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року та за міжнародним правом вважається воєнним злочином.

“Існують обгрунтовані підстави вважати, що Путін несе особисту кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії”, — зазначили у суді.

В Офісі генпрокурора України вже прокоментували таке рішення.

“Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину — незаконного примусового переміщення українських дітей. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента РФ Путіна і уповноваженої з прав дитини РФ Львової-Бєлової”, — зазначають правоохоронці.

В офісі Генпрокурора додають, що тепер за межами Росії Путіна можуть заарештувати та передати до суду.  Це зобов’язані зробити у країнах, які ратифікували Римський статут. 

Для довідки:
Римський статут — це головний документ роботи Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Він регулює його роботу, визначає види покарання і функції Асамблеї держав-учасників. Його схвалили в 1998 році, а набув чинності документ у липні 2002 року. Документ підписали й ратифікували 122 країни, 31 країна тільки підписала. 

Статут визначає повноваження суду в Гаазі з розслідування масштабних злочинів: геноциду, злочинів проти людства, військових злочинів. Після ратифікації Римського статуту держава стає учасником Міжнародного кримінального суду, а злочини її громадян або вчинені на її території – підсудними суду в Гаазі.

Україна підписала Римський статут, втім поки не ратифікувала.

Аби Гаазький суд схвалив рішення щодо ордеру на арешт Путіна, Україна передала туди понад 40 томів відповідних матеріалів. Українським правоохоронцям відомо про понад 16 тисяч депортованих дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей до Росії.

Наразі правоохоронцям вдалося повернути додому 308 українських дітей.

Нагадаємо, у січні Європарламент підтримав резолюцію про створення спеціального трибуналу для розслідування російської агресії проти України.

Читайте також:

 


Завантажити ще...