Зображення до посту Трибунал для Путіна та Лукашенка підтримав Європарламент
Фото: з відкритих джерел
string(44) "Фото: з відкритих джерел"

19 січня депутати Європарламенту підтримали резолюцію про створення спеціального трибуналу для розслідування агресії проти України. Вони підтвердили документально, що вважають: за злочини має понести відповідальність військове і політичне керівництво  Росії та Білорусі.

 

Про це повідомили на сайті Європарламенту.

Резолюцію підтримали 472 парламентарі. 33 депутати утрималися, ще 19 голосували проти.

Документ  передбачає, що до відповідальності мають притягнути політичне та військове керівництво Росії та Білорусі. У резолюції йдеться, що звірства, здійснені російськими військами у Бучі, Ірпені та багатьох інших українських містах, свідчать про жорстокість війни, тому потрібні скоординовані міжнародні дії для притягнення винних до відповідальності.

“Парламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і міжнародній спільноті, що президент Путін і російське керівництво в цілому можуть бути засуджені за злочини та агресію в Україні. Депутати Європарламенту зазначають, що для Російської Федерації під керівництвом Путіна більше неможливо повернутися до звичного ведення справ із Заходом”, — повідомляють у Європарламенті.

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції.

“Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал”, — написав очільник держави у Twitter.

У резолюції зазначається, що спеціальний трибунал займатиметься виключно злочином агресії проти України, а не воєнними злочинами та злочинами проти людяності, скоєними Росією в Україні. Такий трибунал доповнить Міжнародний кримінальний суд, а не замінить його.

Для довідки:
Від квітня  2022 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розслідує злочини російських окупантів в Україні. Це — єдина постійно діюча установа, уповноважена карати людей, винних у воєнних злочинах та геноциді. Але злочин агресії, за який має нести відповідальність  політичне та військове керівництво, залишається поза межами розслідування МКС. Злочин агресії має розслідувати Міжнародний трибунал, який закликали створити у Європарламенті. Вперше концепцію Міжнародного трибуналу застосували у Нюрнберзькому процесі в 1945-1948 роках, тоді на лаві підсудних опинилися 20 очільників нацистської Німеччини. Дванадцятьох з них засудили до смертної кари.

Нагадаємо, ми розповідали як та для кого працює платформа “Свідок”. На порталі українці можуть розповісти про злочини росіян, всі свідчення проєкт передає до Міжнародного кримінального суду.

Читайте також:


Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Спонсор Спонсор

Завантажити ще...