Військовослужбовці, увільнені від роботи, втратять гарантований середній заробіток на час призову на військову службу. Такий закон вже чекає на підпис президента.
Законопроєкт №7251 ухвалений у Верховній Раді, його направили на підпис президенту.
Йдеться про документ “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин”. Ним хочуть скасувати виплати військовим середнього заробітку, які гарантувалися відповідно до частини 3 статті 119 Кодексу законів про працю України.
Новий закон скасовує право на виплату військовослужбовцям середнього заробітку з місця роботи, яке за ними зберігається під час проходження військової служби під час особливого періоду:
Також тепер зі звільненим працівником, за період його служби, розрахуватися тепер мають не пізніше ніж через пів року. А звернутись до суду зі скаргою на роботодавця щодо суми виплати можна не пізніше ніж через 3 місяці.
Водночас норма, яка передбачає збереження місця роботи та посади, залишається незмінною. Та зарплату нараховувати зобов’язана лише держава — як військовому.
Юристи громадської організації “Юридична сотня” рекомендували президенту ветувати цей закон.
“ГО “Юридична сотня” рекомендує Президенту України ветувати вказаний закон, адже він містить норми, що звужують чинні права працівників і були підтримані парламентом з порушенням законодавчої процедури. Звуження прав стосується, зокрема, військовослужбовців, які захищають незалежність та територіальну цілісність держави”, — пишуть юристи.
Нагадаємо, цими днями військове керівництво країни хотіло ввести обмеження їздити без спеціальних дозволів між областями України чоловікам призовного віку. Така норма прописана у законі від 1992 року. Проте через незадоволення у суспільстві норму вирішили не застосовувати та переглянути.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.