Молодь з політичними амбіціями запрошують на тренінги, стажування в ОДА та екскурсію в Раду


image
Фото: Оксана Ступак

Вам менше ніж 35 років і є цікавість до політики в Україні? Тоді для вас є варіант безкоштовного навчання. Зараз триває набір групи, з якою можна пройти профільні тренінги, піти стажуватися в Донецьку обласну державну адміністрацію та поїхати у Верховну Раду. Як податися — читайте в матеріалі.

  

Активних молодих людей віком від 18 до 35 років з громадських, студентських організацій, молодіжних рад та центрів запрошують в проєкт “Діалоговий майданчик у Донецькій області: молодь і місцева влада”. Так хочуть підвищити роль молоді в управлінських процесах Донецького регіону. 

“Щоб молодь залучалася до прийняття рішень на місцевому, регіональному рівнях, мала розуміння як працюють департаменти (Донецької ОДА, — ред.), як до них звертатися та співпрацювати”,  —  розповідає Вільному радіо регіональна координаторка проєкту Оксана Ступак.

Пропонують теоретичне навчання на тренінгах, практичне стажування в Донецькій облдержадміністрації та навчальні поїздки, в тому числі у Верховну Раду України. 

“Минулого року був схожий проєкт: стажувалися 20 молодих людей у 8-ми департаментах Донецької обласної адміністрації. Молоді дуже сподобалося: для них це був суттєвий, вагомий практичний досвід, який вони зараз впроваджують у своїй професійній діяльності”, — розповідає координаторка.

Теорія для всіх

Тож, спочатку для суспільно та політично активної молоді проведуть дводенний тренінг “Влада і молодіжна громада”, на якому розповідатимуть про реформи в Україні, роботу органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування. Також говоритимуть про молодіжну політику в країні та регіоні і можливості співпраці з органами влади.

тренінг молодь Донеччини обговорення
Минулорічні учасники тренінгу. Фото: Оксана Ступак

 

Тренінг проведуть у 5-ти містах області, і щоб стати їх учасником, треба тільки вчасно податися, заповнивши анкету.  

Перелік міст з датою тренінгу та крайнім терміном подачі заявок на участь є такий: 

м. Слов’янськ – 5-6 вересня (заявки на участь прийматимуть до 1 вересня),

м. Краматорськ – 12-13 вересня (заявки прийматимуть до 6 вересня),

м. Покровськ – 26-27 вересня (прийом заявок до 20 вересня),

м. Бахмут – 3-4 жовтня (прийом заявок до 27 вересня),

м. Маріуполь – 10-11 жовтня (прийом заявок до 4 жовтня). 

Відбір 

Отримані теоретичні знання можна буде перевірити на практиці під час стажування  в одному з департаментів Донецької обласної державної адміністрації у Краматорську. Але на стажування відберуть лише 20-х молодих людей з тих, хто прослухав тренінг. Відбиратимуть стажерів за результатами відео-конкурсу. 

“Учасники проєкту подають свої відео-резюме, обгрунтовуючи чому вони хочуть бути стажерами, для чого їм це, додають анкетні дані. Ми (персонал проєкту,  —  ред.) робимо перший відбір (щоб людина відповідала основним критеріям згідно з положенням про стажування в ДонОДА). А потім департаменти ОДА продивляються відео-резюме та погоджують або не погоджують кандидатури”,  —  зазначає Оксана Ступак.   

Вона зазначає, що перевагу віддають молодим людям з вищою освітою або незавершеною вищою. Потенційно у відборі можуть взяти участь й студенти коледжів — рішення буде за співробітниками Донецької ОДА. Причому для чиновників не є принциповим займається молода людина громадською діяльністю чи ні. 

 Практика лише для двадцятьох

20 молодих людей стажуватимуться в різних департаментах та управліннях ДонОДА в листопаді та грудні. Програму стажування та розподіл по департаментах ОДА визначатимуть для кожного стажера окремо. 

“Кожний стажер зі своїм департаментом складають свій графік роботи, бо у кожного різна специфіка. Стажуються в ОДА з понеділка по четвер: хтось виконує паперову роботу, хтось отримує звернення громадян і надсилає відповіді, допомагає в організації якихось заходів. А в п’ятницю ми організуємо для них зустрічі з чиновниками або депутатами, або тренінги”, — розповідає про програму стажування координаторка “Діалогового майданчику” Оксана Ступак. 

Також в листопаді для групи стажерів проведуть додаткові тренінги з проєктного менеджменту, діалогової комунікації, а також — зустрічі з чиновниками та депутатами.

Координаторка зазначила: таке стажування можуть запровадити не тільки в Донецькій ОДА, а й у міських та районних радах.

Навчальна поїздка та Форум проєктів

В грудні учасників проєкту мають повезти в навчальну поїздку до Ірпеня та на екскурсію до Верховної Ради. Також учасники проєкту зустрінуться з членами Київської обласної молодіжної ради. 

Верховна Рада парламент молодь з Донеччини
Навчальна екскурсія до українського Парламенту для молоді Донеччини. Фото: Оксана Ступак

 

А у січні 2021 у Святогірську запланований Форум, де стажери представлять свої проєкти та обговорять їх з представниками Донецької облдержадміністрації.

Донецька ОДА молодь Донецької області
Спільний захід молоді з чиновниками Донецької ОДА. Фото: Оксана Ступак

 

“Стажери разом з працівниками департаменту (спираючись на свій досвід, отриманий в департаменті) розробляли певний проєкт регіонального розвитку, який можна було б подати на ДФРР (Державний Фонд регіонального розвитку, — ред.). Наприклад, один проєкт був з розвитку велосипедної інфраструктури в Краматорську (створити велодоріжки замість старих трамвайних шляхів, які демонтували). В цьому році ми хочемо це повторити”,  —  розповідає Оксана Ступак.

Як щодо компенсації транспортних витрат?

Учасникам дводенного тренінгу транспортні витрати не відшкодовуватимуть, лише забезпечать їх харчуванням. А відібраним для стажування 20-м учасникам проєкту транспортні витрати під час поїздок на форум або в Київ проєкт бере на себе. 

“На стажування ми теж не відшкодовуємо проїзд, хоча можливо будемо разом з департаментами ДонОДА щось вирішувати та вносити певні корективи. Але ми також вважаємо, що молодь має зробити якийсь власний внесок в цю діяльність”,  —  розповідає кураторка Оксана Ступак.   

Хто реалізує проєкт та до кого звертатися з питаннями?

Більше можна дізнатися у регіональної координаторки проєкту Оксани Ступак за телефоном (050) 174 18 19 або електронною поштою  stupak.oksana.ua@gmail.com

Проєкт реалізують громадські організації “Центр Експертизи Політики” та “Молодь Сходу України” за підтримки Посольства США в Україні. В Донецькій області партнером проєкту є управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання ДонОДА.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: