Підтримати
Як вакцинуватися від коронавірусу в Бахмуті
Фото: Вільне радіо

2 журналісти Вільного радіо та редакторка вирішили, що готові до вакцинації. Особисті відчуття ми вирішили описати в кількох блогах — по 1 за день.

Увага, цей запис  —  опис особистих думок журналіста та його відчуттів від вакцинації. Автор не закликає до будь-яких дій або бездіяльності, пов’язаних із вашим здоров’ям!

Далі — пряма мова.

День вакцинації

Зараз записатися на вакцинацію легко: потрібно лише подзвонити до медичної установи, яка проводить щеплення, або звернутися до сімейного лікаря і записатися. 

Ми собі попередньо визначили, що сходимо на щеплення під час обіду. Записалися телефоном в Бахмуті, в Амбулаторії №1, на 13 годину наступного дня. 

Для походу в поліклініку потрібен лише паспорт. Укол уже оплатила держава, тож додаткових витрат не буде. 

Отже, цей день настав. У зазначений час наша невелика компанія прийшла у пункт щеплення. Там нам видали анкету-згоду на вакцинацію та відправили чекати своєї черги.

Під щеплення відвели окремий блок будівлі. Маршрут тут простий і швидкий. 1-й кабінет — коротке опитування від терапевта. 2-й кабінет — саме щеплення. 3-й кабінет — для заповнення даних. 4-й — приміщення схоже на актову залу, тут пункт очікування.

Коли настала моя черга, спочатку я відвідав кабінет лікарки-терапевта. Вона швидко мене оглянула, зробила якісь примітки у себе та відправила у наступний кабінет.

Як вакцинуватися від коронавірусу в Бахмуті

Щеплення ми робимо вакциною виробництва Astrazeneca.

Для довідки:
AstraZeneca — це вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Ефективність препарату варіюється від 63%. У цій вакцині використовуються безпечні для людини елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися. Спочатку у світі були сумніви стосовно AstraZeneca. Половина держав-членів ЄС навіть призупинили використання цього препарату, коли з’явились повідомлення про кількох померлих вакцинованих через формування тромбів. Пізніше європейський регулятор визнав, що така рідкісна “побічка” — результат щеплення вакциною AstraZeneca. При цьому в агентстві підкреслили, що переваг у препарату все ж більше. Зараз його продовжують використовують, адже він показує ефективність.

Укол мені зробили швидше, ніж я можу вимовити назву препарату, який кололи. Один доторк до плеча і все. До того ж місце уколу заклеїли дуже милим пластирем.

Як вакцинуватися від коронавірусу в Бахмуті
Одним із таких пластирів (на фото – ліворуч) мені заклеїли місце уколу

І попередили: краще купити на вечір жарознижуючий препарат. До температури 38 організм нехай бореться сам, а вищу — краще збити. 

Нас залишили ще на півгодини, щоб у разі чого надати екстрену допомогу (наприклад, на випадок алергії на щеплення). 

Під час очікування став свідком цікавого діалогу між лікаркою (Л.) та чоловіком (Ч.), який очікував разом з нами: 

Ч.: А чому не можна мочити (місце щеплення)?

Л.: А хто вам сказав не мочити?

Ч.: У кабінеті сказали.

Л.: Та ми їх зараз там самих замочимо (сміється, — ред.). Це більше дітей стосується.

Перші кілька годин минули без будь-яких натяків на побічні ефекти. Наче нічого й не було. Тільки колега жалілася, що рука, в яку робили щеплення, “тягне”.

“Веселощі” почалися ввечері. Десь о восьмій годині я відчув легку втому, потім озноб. Відчуття були дуже схожі на ті, коли зробив татуювання. 

Різко погіршало усім трьом. Температура поповзла вгору. Разом з цим почало сильно “морозити”. Це дивне поєднання жару по всьому тілу та тряски від холоду одночасно. Голова стає важка, тіло ломить, але хочеться загорнутися одразу в усі ковдри в квартирі. 

Здається, що температура підскочила до 39 градусів. Натомість термометр показує інше  —  37,8. Тобто поки бажано не збивати. Ще трохи потерпіти. І ще трохи.  Та все ж випити жарознижуюче за показаннями. В кращому стані, та все ж решту вечора я провів під кількома ковдрами, марно намагаючись зігрітися. Навіть пара чашок гарячого чаю не допомогли. 

В такий момент добре, коли є кому допомогти. Хоча б подати додаткову ковдру або заварити чаю. А ще краще просто бути поряд. 

Наприклад, в однієї з колег, яка щепилася зі мною, на додаток загострилися емоції. З’явився острах невідомо чого, навіювані думки, відчуття самотності. Врівноважена психіка дала частковий збій. І це продовжувалося й далі. Заснути не вдавалося годинами. 

А вже уві сні почалися жахи. Це не були класичні страшні сни, де ти втікаєш від маньяка з ножем  —  це було щось інше. Мені снилося, як я по колу виконую якусь абсолютно нелогічну послідовність дій. Знову і знову. Всю ніч. Прокидаєшся  —  і майже миттєво знов поринаєш у “прекрасний світ абсурду”. Наступного ранку від дівчат я дізнався, що їм снилося подібне. Одна всю ніч намагалася скласти з фантиків слова, а інша —  розплутувала дроти, обертаючись за годинниковою стрілкою.

Таким виявився перший день після вакцинації. Що було далі  —  читайте вже завтра у наступному блозі.

Читайте також:


Завантажити ще...