На двох контрольних пунктах, що межують з тимчасово окупованими територіями Донеччини та Луганщини, людей тестуватимуть на коронавірус за державний кошт. Ще один пункт безкоштовної перевірки на COVID-19 облаштують на межі з Кримом.
Про це розповіла заступниця голови Мінреінтеграції Інна Голованчук в ефірі телеканалу “Україна 24”.
Така послуга має з’явитися на КПВВ “Новотроїцьке” (Донеччина) та “Щастя” (Луганщина).
«Ми розробили спільно з Міністерством здоров’я алгоритм дій, який буде передбачати проведення заміни ПЛР-тестів на експрес-тести, які рекомендовані ВООЗ. Це тестування буде відбуватися впродовж 30 хвилин. Відповідно, люди, перетинаючи лінію розмежування, зможуть отримувати тести – позитивний або негативний», – каже Інна Голованчук.
Наразі у міністерстві підтверджують кошторис на 260 тисяч експрес-тестів.
Зазначимо, на території КПВВ “Щастя” нещодавно облаштували сучасний сервісний центр. Подібний планують до кінця року побудувати й на “Новотроїцькому”. Там працюватимуть відділення Ощадбанку та Нової пошти, кімнати матері та дитини, аптека й магазин супутніх товарів. Також тут можна буде скористатися безоплатною правовою допомогою та соцпрограмами, зокрема медичною послугою “Доступні ліки”.
«Наші громадяни з окупованих територій повинні мати можливість отримувати всі послуги, які надає Україна. Вони повинні відчувати і розуміти, що державі є до них діло», – говорить очільник МінТОТ Олексій Резніков.
Також до кінця року мають модернізувати сервісну зону на КПВВ Чонгар, що межує з Кримом. Наступного ж року подібні центри хочуть побудувати на всіх пунктах пропуску на лінії розмежування.
Нагадаємо, КПВВ “Щастя”, який українська сторона згідно з домовленостями ТКГ відкрила 10 листопада, поки що не працює на пропуск. Роботу контрольного пункту блокують окупанти. Через це держави-учасниці “нормандської четвірки” закликали Росію вплинути на бойовиків, аби ті розблокували рух.
Додамо, 25 листопада Кабмін затвердив перелік умов для перетину контрольних пунктів, якщо їх знов закриють на карантин. Ознайомитися зі списком гуманітарних підстав можна за посиланням.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.