Підтримати
Знімальна команда фільму "ЄвроДонбас"
Фото: Свої.City

Зйомки документального кіно “ЄвроДонбас” стартували в середині травня. Автори покажуть, якими були Новгородське, Дружківка, Лисичанськ та інші міста регіону на початку минулого століття.

 

Про це знімальна команда розповіла виданню Свої.City.

Режисер стрічки – донеччанин Корній Грицюк. Кілька років тому він зняв фільм “Поїзд “Київ – Війна”, героями якого стали пасажири потягу зі столиці до Костянтинівки. Через діалоги з ними автор розкрив проблеми українського сходу.

Новий фільм – також про Донбас. Але не про сучасний, а такий, що був 100 років тому. У документальному кіно “ЄвроДонбас” йтиметься про історію регіону, який став промисловим завдяки іноземним інвесторам.

Локаціями стрічки будуть міста, де збереглися старовинні об’єкти: заводи, лікарні, житлові будинки.

“За ХХ століття по цій території прокотилося кілька війн, які стерли багато артефактів. Наприклад, старі заводські споруди, які зберегли свою первинну архітектуру. Тому, відбираючи місця для зйомки, ми орієнтувалися на міста, в яких ще щось можна показати. У нас дуже багато документів, які стосуються Донецька, Макіївки, Луганська, але ми їх знімати зараз не можемо, тому зупинилися на Маріуполі та інших підконтрольних Україні містах”, – розповідає режисер картини Корній Грицюк.

За його словами, у радянські часи цю сторінку історії Донбасу навмисно спотворили.

“Радянська історія подавала той період, як ніби люди тут страйкували проти іноземних промисловців, тому що отримували копійки. Коли ми піднімаємо архівні документи, то бачимо, що робітники на Донбасі заробляли набагато більше, ніж на уральських заводах. Тут у людей був 8-годинний робочий день, якісь соціальні пільги, про які взагалі не йшлося в інших регіонах”, – стверджує режисер.

Окремо у фільмі зупиняться на футбольній темі. Наприклад, у Костянтинівці кінороби знайшли місце, де грали у футбол ще на початку минулого сторіччя. Цю розвагу сюди привезли бельгійські, французькі та німецькі робітники. До цього про “гру в м’яч” тут не знали, а нині без футболу Донбас уявити неможливо.

На Донбасі почали знімати фільм про європейську індустріалізацію регіону
Фото: Свої.City

Під час знімального процесу команда оселилася у Костянтинівці. Кажуть, так зручніше: звідси однакова відстань до інших міст, де запланували побувати.

Знімають усе “з руки” без важкого обладнання. А окремі об’єкти, до яких із камерою не дістатися, облітають дроном.

Стартували зйомки документального кіно "ЄвроДонбас"
Фото: Свої.City

Корній Грицюк і його колеги вже побували у Маріуполі та Дружківці, де спілкувалися з місцевими експертами та знімали об’єкти, збудовані європейцями. Далі група вирушить у Новгородське, мешканці якого намагаються повернути селищу стару назву – Нью-Йорк. Після цього поїдуть у бік Святогірська, а фінальною точкою стане Лисичанськ.

У травні творча команда збирається трохи відпочити, а далі почнеться монтаж. Цей етап режисер Корній Грицюк візьме на себе. Відзняте на локаціях він поєднуватиме з архівними плівками. Чорновий варіант стрічки має бути готовим до кінця року.

На зйомку документального фільму компанія 435 FILMS отримала від держави майже 2  млн грн. Очікується, що фінальний результат можна буде побачити у 2022 році. За розвитком подій слідкуйте на сторінці проєкту у Facebook.

Читайте також:


Завантажити ще...