“Соляна” пустота, страуси, первісна писемність. Нетипова Донеччина у 3 відео (вибір редакції)


image
Фото: ІА "Вчасно"

Донецька область — не лише про шахти і війну. Тут є самобутня культура, природні дива, талановиті люди. Невелику частку цього можна побачити не виходячи з дому. Ми зібрали для вас три цікаві відео про красоти Донеччини.

 

Гостинний Лиман 

Понад 20 кілометрів берегової лінії, 30 тисяч гектарів лісу та заповідників, 110 баз відпочинку та до сотні місць для купання. А також рідкісні тварини, давні традиції, перспективи розвитку спорту. Усе це — про Лиманську ОТГ у відео на дві з половиною хвилини “Відчувайте. Відкривайте. Інвестуйте”. Промо-ролик зняли в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Економічна підтримка Східної України”. У “візитівці” показали всі плюси громади: вигідне географічне розташування,  найбільший в області залізничний вузол, рекреаційні зони, водні ресурси ( Голубі озера, річка Сіверський Донець, сотні озер і озерець, вихід на Червонооскільське водосховище), ліси та заповідники (“Крейдова флора”, частина Національного природного парку “Святі гори”).

Філософський Соледар

Зовсім інший — філософський та навіть медитативний —  настрій у відео “Saliсornia”, яке про Соледар зняли на культурній платформі “Ізоляція”. У ролику розповідають про головний скарб громади — сіль. Наприклад, про 110 мільйонів кубічних метрів пустоти, що залишились після її видобутку. А також про людей, які видобувають сіль, та про місцеву рослину солонець. Кадри під музику зачаровують.

Заповідний Нікольський район

Давніші за Стоунхендж та Єгипетські піраміди, витвір природи, що зберігся за мільйони років. Це “Кам’яні могили”, які у давнину помилково вважали курганами. Величезні  брили, що подекуди набули дивних форм, зберігають тисячі старовинних малюнків і перші зразки писемності. Відео про заповідник — одне з проєкту “Нетипова Донеччина”. Більше можна побачити на каналі “Культура Донеччини”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: