На Донеччині навчатимуть монтажників сонячних систем та нових спеціалістів у рослинництві


image
Фото з вільних джерел

Скоро в агролабораторії в Краматорську можна буде отримати диплом або сертифікат про закінчення курсу за напрямками «монтажник сонячних електросистем» та «інноваційні технології в рослинництві».

 

Про це Вільному радіо розповів директор Донецького центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Руслан Амельченко.

За словами чоловіка, цей проект допоможе знайти професійну реалізацію тим, хто за якихось причин мав переїхати до інших міст Донеччини.

“Приїхав шахтар, от був шахтарем і приїхав на північ області, де шахт немає. Йому треба отримати нову професію. Умовного електрослюсаря підземного легше перевчити на електромонтажника сонячних систем, чим на швачку, припустимо”,  – каже Амельченко.

“У нас не так багато умовно необмежених ресурсів, один із них  – сонце. І ми просто беремо цю енергію і переробляємо її в електроенергію за допомогою панелей сонячних. І ми взяли за основу цей ресурс та спробували це об’єднати на одному майданчику, на одній платформі”,  – розкриває суть проекту Руслан Амельченко.

Директор Донецького центру професійно-технічної освіти зазначив, що, використання сонячних панелей може зробити аграріїв енергонезалежними. По-перше, завдяки “зеленій” енергії можна суттєво зекономити на рахунках за електроенергію. А по-друге, на ній можуть працювати пристрої, необхідні у сільському господарстві: насоси для поливу, освітлення для рослин.

Руслан Амельченко підкреслив, що для безробітних навчання здійснюватиметься безкоштовно.

Зазначимо, проект «Агролабораторія «GREENEnergy/GREENWave» реалізовується за допомогою Уряду Німеччини в рамках програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Читайте також:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: