На лікарняному ліжку опинилися двоє дорослих та дитина. Обидва дорослих знаходяться в реанімаційних відділеннях. Їм ввели сироватки, але стан потерпілих ㅡ важкий. Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Донецької області.
Як розповіли Вільному радіо, один з хворих надійшов до Краматорської міської лікарні №1. Мешканець Олександрівки сам звернувся по допомогу до лікарів. А вже за деякий час його стан різко погіршився, і чоловіка довелось перевести в реанімацію.
“Лежав такий хворий, ми його переправили у відділення лікарні №3 в реанімаційне відділення. Він не балакав, зараз ㅡ на штучному диханні. Тому що наступив параліч дихального центру. Чоловік в дуже важкому стані. Сподіваємось, що з ним все буде гаразд”, — повідомила Вільному радіо одна з лікарів Краматорського інфекційного відділення №1.
Зазначимо, що за 2018 рік в Україні зафіксовано вже 8 смертей від ботулізму. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, з початку 2018 року станом на 11 вересня 2018 року зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждали 93 людини. Тепер до них додались ще 3 випадки в Донецькій області. Однак сироваток не так багато. Як гуманітарну допомогу, цього року Україні надали 12 доз сироватки від ботулізму на всі 24 області. 3 з них використали для хворих на Донеччині.
Ботулізм — це гостре токсико-інфекційне захворювання, вид харчового отруєння, що може призвести до смерті пацієнта. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’ясо, риба, рідше ㅡ овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком ㅡ мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Детальніше про хворобу можна почитати тут.
Симптоми захворювання схожі на харчове отруєння з різким болем у животі та постійною діареєю.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.