На Донеччині через COVID-19 стали рідше робити щеплення, але показник все одно вище середнього, — ДонОДА


image
Фото: з відкритих джерел

Через спалах COVID-19 в Донецькій області деякі батьки рідше стали приводити дітей до лікаря на планові щеплення. Але загальний показник вакцинації в області все ж вищий за середній.

 

Про це у відповідь на запитання Вільного радіо повідомив представник Департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

“Так, ми бачимо, що кількість тих, хто має щеплюватись зменшилась — це на сам перед батьки, які переживають за безпеку своїх дітей, не з боку вакцинації, а через COVID-19”, — заявив заступник начальника відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Олександр Педенко.

Але Педенко зазначає, що навіть під час пандемії ситуація з вакцинацією в області повністю контрольована.

“По висновках півроку за всіма вакцинами, які необхідно проводити як планове щеплення, показники Донецької області — вище середнього по Україні. Проводяться роз’яснювальні роботи, вакцини в Донецької області достатньо. Обмежень ніхто не накладав. Планові щеплення мають бути проведенні”, — каже Олександр Педенко.

Представник Департаменту охорони здоров’я також зазначив, що цьогоріч в області стали більше робити щеплень дорослі.

“Ще гарний показник той, що торік дорослі, які мали проводити кожні 10 років від дифтерії та правця, це показник завжди кульгав. Але цього року він вирівнявся і він вище середнього по Україні”, — пояснює Олександр Педенко.

Нагадаємо, в коментарі Вільному радіо координатор національної програми імунізації з Центру громадського здоров’я України розповів, що в Донецькій та Луганській області один з найкращих показників в Україні по охопленню щепленнями. Гірше вакцинуються на заході держави.

Детальніше про те, чому не варто ігнорувати щеплення та чи безпечно вакцинуватися зараз читайте в матеріалі: Планові щеплення під час пандемії: Чому необхідно вакцинуватися в карантин. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: