вибухотехнічна служба
Фото з відкритих джерел

Нещодавно у Донецькій області дитина загинула не внаслідок обстрілу, а з власної необережності. Хлопчик знайшов вибухівку, яка після цього спрацювала. Як це трапилось та що радять фахівці, аби уникати таких трагедій.

Про трагічну загибель дитини повідомляє пресслужба офісу омбудсмена України. 

Днями у Великій Новосілці хлопчик знайшов бойовий елемент ракети Торнадо-С. Снаряд здетонував і дитина отримала поранення, несумісні з життям.

В офісі омбудсмена радять розповідати дітям про небезпеку невідомих предметів, які можуть виявитись вибухонебезпечними.

Для довідки:
За місяць відкритої війни Росії проти України тільки на Донеччині від вибуху снарядів загинули 18 дітей, ще 29 отримали травми. І це неповні дані, оскільки у деяких населених пунктах області встановити реальну кількість загиблих та травмованих поки неможливо.

Чому діти гинуть від вибухівки й не під час обстрілів?

Щодня вибухи лунають у кожному куточку регіону. І багато вибухонебезпечних предметів залишаються лежати на землі: це уламки від снарядів, спеціальні механізми, які розриваються пізніше тощо.

Оскільки у дітей природна цікавість перевищує відчуття страху та самозахисту, вони підходять близько та намагаються розібрати чи принести невідомі предмети додому. Це й призводить до нещасних випадків. Про це потрібно розповідати дітям та навчати правил поведінки у таких ситуаціях  —  це збереже їхнє життя.

Що робити, якщо виявили потенційно вибухонебезпечний пристрій?

Не можна:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • розряджати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати предмет у вогонь;
  • приносити предмет додому, у двір, до школи.

Як діяти? 

Необхідно негайно повідомити дорослих та/або поліцію, службу з надзвичайних ситуацій за номерами 101 чи 050-020-98-46 (чергова частина поліції Донеччини).

Й до повномасштабного вторгнення російської армії в Україну експерти вважали Донбас одним з найнебезпечніших регіонів у світі щодо мінної загрози. З 24 лютого кількість російської вибухівки, якою окупанти гатять по території Донецької та Луганської областей збільшилась в рази. Небезпека підірватись на невідомому вибуховому пристрої зросла не тільки на українському сході, а й у будь-якому куточку країни. 

Читайте також:


Завантажити ще...