На Донеччині начальника екоінспекції запідозрили у “перевищенні службових обов’язків” (ОНОВЛЕНО)


image
Фото: ДЕІ Донеччини

Очільника державної екоінспекції Донецької області Олега Єврейського усунули з посади та перевіряють чи не перевищував він свої повноваження. Сам Єврейський вважає це сфабрикованою проти нього справою. 

 

Про це Вільному радіо повідомив відсторонений голова держекоінспекції Донецької області Олег Єврейський. 

Щодо його роботи на цій посаді відкрили дисциплінарне провадження та проводять перевірки за фактом перевищення повноважень. На час перевірок, які триватимуть до 28 серпня, він відсторонений від посади. Наразі чоловік перебуває на лікарняному.  

“Був аудит у нас, виявили недоліки, зараз проходять перевірки, дисциплінарна комісія розглядає ці питання”,  —  каже Олег Єврейський. 

У коментарі Вільному радіо голова Державної еко-інспекції Андрій Мальований підтвердив цю інформацію та зазначив: мова наразі не йде про звільнення голови Донецької ДЕІ. 

“На даний час начальник Державної екологічної інспекції в Донецькій області Єврейський Олег Миколайович тимчасово відсторонений від виконання службових обов’язків. Це пов’язано з відкриттям дисциплінарного провадження щодо нього. Рішення буде прийняте за результатами роботи дисциплінарної комісії. Якщо її висновки зафіксують відсутність фактів, щодо яких відкрите провадження, Олег Миколайович Єврейський повернеться до виконання службових обовязків у статусі начальника Донецької ДЕІ”,  —  зазначають в Держекоінспекції країни.

коментар ДЕІ Андрій Мальований
Скрін-шот коментаря прес-служби ДЕІ

 

Посадовець зазначає: перевірки почалися після того, як він не погодився звільнитися сам. 

“Мені 1 липня Андрій Мальований (новопризначений голова Держекоінспекції України,  —  ред.) запропонував звільнитись за власним бажанням. Я офіційно відмовився: письмово відправив на ДЕІ України відмову від цієї пропозиції. Після цього були ініційовані перевірки та заведена дисциплінарна справа”, — пояснює голова еко-інспекції Донеччини. 

Європейський вважає: проти нього діють цілеспрямовано.

“Я вважаю це сфабрикованою справою задля того, щоб повернути на цю посаду мого попередника. Ймовірно через те, що він нараховував менше збитків (за шкоду довкіллю, — ред.). В 1-му кварталі при ньому було нараховано 22 тис збитків, а при мені — 11 млн грн”, — вважає Олег Єврейський.

Головний еколог області вважає, що така установка надійшла саме від нового очільника Держекоінспекції Андрія Мальованого.

“Я пов’язую це зі зміною напрямку дій керівництва Держекоінспекції. Коли її очолював Єгор Фірсов, була чітка позиція працювати на результат. Зараз, мабуть, нові критерії. Я відчув це десь за місяць після його призначення”,  —  каже Олег Єврейський.  

Він планує боротися за свої права всіма законними методами, в тому числі, якщо знадобиться, позиватиметься до суду.

Зазначимо, наразі виконує обовязки голови Держекоінспекції на Донеччині Олександр Євтухов, який був на цій посаді до призначення Єврейського.  

Попередник Мальованого Єгор Фірсов зазначає: Єврейський курував перевірку ПРАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча” (кінцевий бенефіціар Ринат Ахметов), який оштрафували на понад 10 млн грн. Та називає такі дії голови ДЕІ — “відкатом у реформі Держекоінспекції”. 

“Освіта MBA, досвід роботи на промислових підприємствах, ніякого корупційного шлейфу. Збільшив показники штрафів за 6 місяців роботи у порівнянні з попереднім періодом більше ніж на 10 000% (!) Такі результати нового керівника ДЕІ чомусь не влаштовують”,  — заявляє Єгор Фірсов.

Нагадаємо, 22 червня Олег Єврейський взяв участь у робочій нараді Бахмутської міськради щодо забруднення стоками ріки Бахмутка. На нараді, яку призначили після відкриття прокуратурою Донеччини кримінальної справи щодо забруднення ріки, вирішили провести екологічну перевірку КП “Бахмут-вода” та інших підприємств. Перевірка КП “Бахмут-вода” виявила перевищення ПДК деяких забруднюючих речовин. Двох співробітників КП оштрафували на 136 грн та наказали усунути недоліки.

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: