На Донеччині партія “Слуга народу” агітує ремонтом доріг за бюджетні кошти


image
Фото: громадянска мережа "Опора"

Спостерігачі за виборчим процесом помітили в різних містах Донецької області рекламу політичної партії “Слуга народу”. На бігбордах — світлини, які зображують реконструкцію конкретних автошляхів та будівництво стадіону. Ці роботи виконують за кошти платників податків.    

 

Про це повідомляє громадянська мережа Опора. Експерти з виборчого права зафіксували випадки реклами політичної партії «Слуга народу», які мають написи з ознаками піару на бюджетних коштах та ознаки дочасної агітації.

У Бахмуті, Дружківці, Мирнограді та Покровську з’явилися борди з приміткою про капітальний ремонт конкретних ділянок доріг області, а у Волновасі зафіксували плакати  цієї ж партії з написом «Будівництво стадіону». Ці інфраструктурні об’єкти профінансували з державного бюджету, тобто з коштів платників податків (самих виборців). 

“На жаль, політики, особливо під час виборчого процесу, часто використовують це для власного піару, видаючи за власну заслугу те, що стало можливим завдяки коштам платників податків. Піар на бюджетних коштах потенційними кандидатами порушує принцип конкурентності  та  суперечить демократичним  стандартам  проведення виборів”,  —  каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області Наталія Боровська. 

Вона зазначає, що така реклама має ознаки передчасної агітації. Політичні сили мають право розпочинати агітацію наступного дня після реєстрації кандидатів. Як повідомляє “Слуга народу”, офіційно висувати своїх кандидатів вони будуть на партійній конференції 19 вересня. 

Так, 16 вересня у Дружківці по вул. Соборній, 32 представники ОПОРИ сфотографували бігборд зеленого кольору з написом «Зе!Донбас СЛУГА НАРОДУ», а також «Дороги Донбасу-шлях до миру. Донецька область, 2020. Реконструкція траси Київ-Харків-Довжанський. Програма Президента України». 

бігборд Слуга народу білборд Дружківка
Бігборд у Дружківці. Фото: “Опора”

 

Рекламні борди з аналогічним написом також з’явилися у містах Бахмут, Мирноград та Покровськ. 

Мирноград
Бігборд в Мирнограді. Фото: “Опора”

 

У Бахмуті  на борді цієї ж політсили зображене фото вже іншої ділянки цієї дороги, яка теж реконструюється — «Покровськ – Бахмут – Михайлівка».

Бігборд “Слуги Народу” в Бахмуті. Фото: “Опора”

Як зазначають в “Опорі”, усі борди “Слуги народу” з написом «Дороги Донбасу  —  шлях до миру. Донецька область, 2020. Реконструкція траси Київ-Харків-Довжанський. Програма Президента України» містять ознаки піару на бюджетних коштах. 

Для довідки:
Капітальний ремонт ділянок цих доріг, які потрапили на бігборди “Слуги народу”, проводять в рамках державної програми “Велике будівництво”. На ремонт відрізку “Київ – Харків – Довжанський” виділили з держбюджету майже 550 млн грн, а для ділянки «Покровськ – Бахмут – Михайлівка» – 830 млн грн. Причому спрямували їх з фонду боротьби з COVID-19
 

Крім того, у Волновасі “Слуга народу” встановила бігборд з написом «Будуємо для наших дітей. Будівництво стадіону». 

Волноваха бігборд Слуга Народу
Бігборд у Волновасі. Фото: громадська мережа “Опора”

Його теж можна розцінювати як піар на бюджетних коштах, оскільки, за даними Донецької облдержадміністрації, це теж інфраструктурний об’єкт, який  входить до програми «Велике будівництво» президента країни Зеленського. Замовник цих робіт  —  комунальний Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». На його будівництво в поточному році передбачили в бюджеті понад 27 млн грн. 

Також, на своїй сторінці в соцмережі «Команда Зеленського на Донеччині» виставила відео про ремонт ділянки траси «Добропілля-Лиман» з ознаками реклами. У текстовому описі є примітка: «Останні роки цією дорогою йшли всі вантажі для потреб фронту та гуманітарна допомога для мирного населення. Через шалене навантаження траса була майже вщент зруйнована. Нині її відновили в рамках Президентської програми «Велике будівництво». Цю ділянку траси теж відремонтували за 250 млн грн, сплачених в держбюджет платниками податків.

Нагадаємо, виборчий процес вже стартував. До 24 вересня партії реєструють своїх кандидатів. Відповідно до закону, офіційною агітацією буде те, що робитимуть зареєстровані кандидати. Зараз же їхній піар за нормами закону кваліфікувати важко. Саме в цей період вже почалися передвиборчі заходи та подарунки. 

Так, “ОПЗЖ” та “Європейська Солідарність” крутили дітям солодку вату в палатках зі своєю символікою. Крім того, майбутні кандидати від “Опозиційної платформи — За життя” вже провели кілька дитячих свят в дворах Бахмута, всі проходили із символікою партії. Сюди ж варто додати подаровані лавки до деяких під’їздів міста.

фіксики політична реклама Бахмут
Дворове свято з мультяшними героями та партійною символікою ОПЗЖ. Фото: Валерій Слєсарєв

 

“Слуга народу” в Бахмуті провели фестиваль “Холі”. 

 

Холі Бахмут слуга народу
Фестиваль Холі в Бахмуті від Слуги Народу. Фото: Вільне радіо

 

А безпартійний Олексій Рева (нинішній мер та вже зареєстрований кандидат) ледве не щодня зустрічається з численними колективами підприємств, шкіл, підприємців тощо. 

На всіх заходах лише окремі люди дотримуються протиепідемічних заходів та принаймні носять маски. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: