В Донецкой области планируют объединить громады после деоккупации
Фото: Вільне радіо

В обласній адміністрації розмірковують над необхідністю об’єднати територіальні громади Донецької області після звільнення від російських окупантів. Це пояснюють руйнацією регіону та, як наслідок, неспроможністю більшості громад існувати самостійно.

 

Про можливі зміни розповіла начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької ОВА Наталія Чукова.

За її словами, більшість громад після деокупації не зможуть самостійно існувати у післявоєнних економічних умовах. Зокрема, очікуються проблеми з чисельністю населення, промисловою та сільськогосподарською спроможністю та інші наслідки війни.

“Ми пропонували, що у Донецької області необхідно об’єднувати громади. Як їх потрібно об’єднати, за якими критеріями — зараз [питання] напрацьовується. Це залежатиме від того, як пройде деокупація. Ми всі чули про Маріуполь та Волноваху, але ми не чули нічого про більшість населених пунктів, які ще там (в окупації, — ред.) залишились, а їх багато”, —  пояснює Наталія Чукова.

Отже, планувати перерозподіл територіальних громад збираються вже після того, як буде зрозуміло, яких саме збитків зазнали міста і села у ході боїв.

“Ми не можемо запланувати, що вони (окупанти — ред.) просто вийдуть з цієї території. Вони також будуть все руйнувати. Ми бачимо це на кадрах звільнення Святогірська та Лимана”, — каже Наталія Чукова.

Близько третини громад Донецької області — 20 — перебувають у тимчасовій окупації з 2014 року. До повномасштабного вторгнення Росії на підконтрольній території Донеччини проживали близько 1 890 000 громадян, а зараз у регіоні залишається близько 493 тисяч людей.

Нагадаємо, процес децентралізації в Україні розпочався 2014 року. В рамках реформи Донецьку область поділили на 66 окремих територіальних громад. Формувати Бахмутську громаду почали ще 2015 року, а 2019-го Донецька ОДА надала дозвіл на її створення. Тоді в одну громаду об’єдналися населені пункти Бахмут, Опитне, Покровське, Іванівське, Зайцеве та Калинове.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...