На Донеччині створять 10 нових заповідників


image
Фото з відкритих джерел

Цього року Смарагдова мережа заповідних зон Донеччини поповниться десятьма новими об’єктами. Більшість із них — у Волноваському районі.

 

Про це повідомляє UA:Донбас.

Зазначається, що заповідники створять на території сільських та селищних рад. Екологи запевняють: цільове призначення земель не зміниться.

“Для мешканців цих сіл у використанні цих ділянок нічого не зміниться. Якщо там в них були пасовища, то будуть пасовища, якщо були сіножаті, то лишаться сіножаті. Не можна буде розташовувати ніяких небезпечних об’єктів промисловості або сміттєзвалищ”, – розповідає екологиня Волноваської райдержадміністрації Марина Туренок.

Заповідники увійдуть до Смарагдової мережі Донеччини. Лише за 2019 рік в області стало вдвічі більше земель, які набули природоохоронного статусу.

На Донеччині створять 10 нових заповідників
Зображення: Emerald Network Ukraine

 

“Для збереження тваринного світу повинні бути путі міграції, тобто такі зелені ділянки по всій нашій країні”, – каже Марина Туренок.

Цього року у Волноваському районі планують створити 7 заповідників, а загалом на Донеччині їх буде 10.

“На даний час ведуться роботи зі створення чотирьох об’єктів з метою збереження біологічного та ландшафтного різноманіття рідких видів рослин та тварин”, – говорить головний спеціаліст відділу природно-заповідних територій департаменту екології ДонОДА Георгій Мосін.

Загальна площа майбутніх заповідників становитиме 2 тисячі гектарів.

Нагадаємо, нещодавно біологи регіонального ландшафтного парку “Клебан-Бик” повідомили, що у пари лебедів, які залишилися на водосховищі, з’явилися шестеро пташенят. Журналісти Вільного радіо поспілкувалися з дослідниками та дізналися цікаві факти про пташину сім’ю. Крім того, про особливості природи Донеччини ви можете дізнатися з інтерв’ю з краєзнавицею-натуралісткою Вікторією Голубничою.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: