Донеччина, за словами нардепки Олени Шуляк, входить у трійку лідерів з кількості поданих заяв та їхнього розгляду.
Про це пресслужбі партії “Слуга Народу” розповіла голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Так, за програмою “єВідновлення” на Донеччині станом на 11 березня відмовили 27% заявникам, які хотіли отримати компенсацію за пошкоджене війною житло. Погодили компенсації в Донецькій області 60% заявників.
Таким чином, показник погодження виплат за пошкоджене житло на Донеччині нижчий, ніж принаймні на Київщині та Харківщині, там такі відмови отримують 21% та 19% заявників відповідно.
Ситуація стосовно компенсації саме за знищене житло на Донеччині зворотна: в середньому по Україні 33% таких заявників отримують відмови, найбільше їх фіксують саме на Харківщині та Київщині, однак в Донецькій області 23% отримують відмови, а 46% — позитивні рішення.
Відмовляють в Україні у виплатах компенсацій здебільшого, додає Олена Шуляк, через невідповідність житла умовам “єВідновлення”, недостовірну інформацію про характер пошкоджень або через відновлення житла силами донорів та самих власників. Окрім цього, подавачі заявок інколи самі від них відмовляються, адже очікують нових етапів програми.
Також зустрічаються випадки, коли житло, на компенсацію за яке подаються українці, не зареєстроване в державному реєстрі речових справ. У такому випадку рекомендують звернутися до юриста та зареєструвати нерухомість.
Станом на 11 березня 2024 року власники нерухомості на Донеччині подали 6,1 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене житло і 675 заяв — за знищене.
Умови участі в програмі “єВідновлення” та інструкція щодо реєстрації доступні на офіційному сайті ініціативи.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо підготували роз’яснення щодо того, в яких випадках можуть відмовити у виплатах за постраждале від війни житло, а коли не варто хвилюватися.