Першу партію комплектів одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» вже отримали пологові будинки та органи соцзахисту у 4-х громадах області.
Про це повідомляє пресслужба Донецької обласної державної адміністрації.
28 січня отримали перші 285 «пакунків малюка» пологові будинки у Дружківці та Лимані, Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради, Костянтинівське міське та районне управління соціального захисту населення. Загалом, Донецька область очікує на доставку 1 544 одиниць такої одноразової натуральної допомоги.
Вміст українського “пакунку малюка” показали та порівняли з фінським аналогом співробітники ЮНІСЕФ в Україні:
https://www.facebook.com/UNICEFUkraine/posts/3603731499691355
Батьки новонароджених дітей зможуть отримати цю допомогу у пологових будинках та соціальних службах за місцем проживання/перебування впродовж 30 днів з дати народження дитини. “Бебі-бокс” можуть також отримати усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, опікуни новонародженої дитини.
Якщо ж цей пакунок батьки за цей термін отримати не зможуть (з незалежних від них обставин), вони можуть отримати 5 763 грн грошової компенсації за нього впродовж року з дня народження дитини на картку “Приватбанку”. Тобто не менш ніж 3 прожиткових мінімуми для дітей до 6 років. Ці кошти необхідно використати впродовж року від дати зарахування грошей на картку. Такі умови передбачили у Порядку та умовах монетизації допомоги «пакунок малюка», затверджених урядом.
Поважними причинами для неотримання “пакунку малюка” є:
— народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб);
— народження дитини за кордоном;
— обсервація, карантин, самоізоляція;
— відсутність “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я або соцслужбі.
А для дітей, які народяться з 1 липня, батьки зможуть обирати: забрати пакунок або гроші за нього.
Нагадаємо, наприкінці липня уряд вирішив замість натуральної допомоги у вигляді речей для дитини виплачувати гроші. Їх відправляли на спеціальну картку. Витратити кошти можна було лише на дитину або товари для породіллі в конкретних магазинах (адреси ми зібрали тут). На Донеччині жодного “пакунку малюка” донині ніхто не отримував. Чому так сталося, ми детально висвітлювали у попередніх матеріалах. У серпні голова ДонОДА Павло Кириленко повідомляв, що батькам на Донеччині виплачували по 3 250 гривень. За його словами, такою була середня вартість “пакунку малюка” у 2018-2019 роках.
Читайте також: