Підтримати
На допомогу постраждалим від війни на Донбасі потрібні 168 млн дол, – ООН
Фото з відкритих джерел

В Управлінні ООН з координації гуманітарних питань закликали міжнародних донорів виділити 168 млн дол для людей з Донбасу. Упродовж наступного року планують допомогти майже 2 мільйонам постраждалих від бойових дій та пандемії коронавірусу.

 

Про це йдеться у Плані гуманітарного реагування, який розробили в ООН.

В організації прогнозують, що у 2021 році гуманітарної допомоги будуть потребувати 3,4 мільйона людей. З них 1,7 мільйона мешкають на тимчасово окупованих частинах Донеччини та Луганщини, півтора мільйона перебувають на контрольованих територіях Донбасу, а ще 200 тисяч – це переселенці, які переїхали до інших регіонів.

Загалом очікується, що у 2021 році допомоги потребуватиме приблизно стільки ж людей, що і в поточному. Однак їхні потреби суттєво зростуть, адже окрім війни негативний вплив на життя людей чинить коронавірусна криза.

“До найбільш уразливих груп населення належать люди похилого віку, люди з інвалідністю, очолювані жінками домогосподарства, діти та майже 340 000 внутрішньо переміщених осіб, які проживають у невідповідних умовах”, – повідомляють в ООН.

Автори плану припускають, що збройний конфлікт триватиме й надалі, але з меншою інтенсивністю. Найголовнішим викликом для людей буде коронавірус, який поширюватиметься щонайменше до середини наступного року. Крім того, вразливість людей ще більше посилили обмеження на КПВВ. Найбільше від цього страждають ті, хто мешкає на непідконтрольних уряду територіях.

План реагування передбачає, що у 2021 році допомогу зможуть отримати 1,9 мільйона людей зі сходу України. Серед них є понад мільйон мешканців вільних від окупантів частин Донбасу та 770 тисяч людей, які живуть на ТОТ. Також допомогу розраховують надати 10 тисячам переселенців в інших областях України. На їхні потреби планують залучити 168 мільйонів доларів від міжнародних гуманітарних партнерів.

Допомогу надаватимуть за наступними напрямами:

  • На захист прав хочуть спрямувати 50 млн дол та охопити півтора мільйона людей, 6% з яких – люди з інвалідністю.
  • На охорону здоров’я піде 29 млн дол. Підтримку в цій сфері мають отримати 1,3 мільйона людей.
  • 27 млн дол залучать для покращення доступу до води, санітарії та гігієни. Під цю категорію підпадають всі, кому планують допомогти в наступному році.
  • З житлом та непродовольчими товарами, на які витратять 23 млн дол, хочуть допомогти 117 тисячам людей. Більшість із них мешкають на непідконтрольних територіях.
  • 21 млн дол має піти на покращення продовольчої безпеки та засобів до існування. Такої підтримки потребують 80 тисяч людей, майже половина з них – люди похилого віку.
  • Ще 18 млн дол хочуть пустити на освіту, багатоцільову грошову допомогу та загальні послуги

В ООН додають, що у 2021 році функцію надання послуг постраждалому населенню планують передати урядові України. Це допоможе гуманітарним організаціям поступово завершити надання допомоги на підконтрольних Києву територіях.

З моменту утворення Гуманітарного фонду для України міжнародні донори залучили на допомогу постраждалому населенню Донбасу майже 16 млн дол. 

Читайте також:


Завантажити ще...