У Міноборони кодифікували та допустили до користування універсального безпілотного багатоцільового транспортера переднього краю BoarTAC. Вітчизняну техніку можна використовувати для доставки провізії та боєприпасів, і не тільки.

 

 

Про це пишуть у пресслужбі Міноборони України.

У відомстві розповідають, що при проєктуванні транспортера розробники врахували вимоги, які сформували на основі бойового досвіду українських захисників.  

“Наземний роботизований комплекс має низький силует, малошумний та малопомітний і захищений від куль та уламків. Крім того, апарат вийшов простим в експлуатації та ремонтопридатним у польових умовах. За ходовими характеристиками має високу прохідність і тяглову силу”, — кажуть у Міноборони. 

Там додають, що дистанційно керований оператором універсальний багатоцільовий транспортер має низку функцій, які можна використовувати по різному.

Зокрема, BoarTAC переднього краю може доставляти боєприпаси та провізію. Крім того, багатофункціональна платформа техніки має спеціальні кріплення, які можуть евакуйовувати поранених. 

Багатоцільовий транспортер BoarTAC. Фото: Міноборони
Багатоцільовий транспортер BoarTAC використовуватимуть у ЗСУ. Фото: Міноборони

Водночас за допомогою навісного обладнання транспортер може розміновувати ділянки фронту. Або навпаки — встановлювати мінні загородження, кажуть у відомстві. 

А ще наземний роботизований комплекс може стати  мобільним вогневим засобом, оскільки до нього можна підключити дистанційно керовані бойові модулі, які оснащені гранатометами або кулеметами. Функцію “дрона-камікадзе” вітчизняні розробники також передбачили. 

“Завдяки широким гусеницям із великими ґрунтозачіпками та захисним бампером робот долає бездоріжжя, рови, неглибокі водні перешкоди. При цьому перевозить на собі близько 200 кг вантажу, або тягне причіп з аналогічною вагою”, — діляться у Міноборони. 

Зазначимо, наразі процедура кодифікації та допуску до експлуатації для нового зразка озброєння та військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів. Тому, як зазначають у відомстві, таке озброєння можна буде закуповувати за кошти державного бюджету та використовувати у ЗСУ.

Зокрема, нещодавно за такою ж процедурою допустили до експлуатації у Силах оборони піхотний реактивний вогнемет. Цю зброю розробили фахівці одного з українських підприємств оборонно-промислового комплексу.

Нагадаємо, розробка української ракети-дрона “Паляниця” тривала півтора року. Її вартість — значно нижча за іноземні аналоги. Цією зброєю сподіваються знищити наступальний потенціал окупантів на їхній території.

А 24 серпня українські військові вперше завдали удару по російських силах “Паляницею”. У результаті атаки вдалося уразити окупантів.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...