З початку масштабного вторгнення Росії рівень злочинності на підконтрольній частині Донецької області впав у декілька разів. Здебільшого злочини вчиняють в окупації, де найбільш поширеними є привласнення транспорту та мародерство, яке в умовах війни набуло іншого значення.
Про це в ефірі програми “Сідай, розкажу” на Вільному радіо повідомила речниця поліції Донеччини Олександра Гаврилко.
“Якщо глобально брати криміногенну ситуацію в [Донецькій] області, то наразі кількість злочинів в декілька разів знизилася. Це можна обумовити деякими факторами: більша частина людей виїхала, евакуювалася. Також діє досить жорстка комендантська година з 20:00 до 05:00, коли в місті і, в принципі, на Донеччині майже немає людей”, — розповідає Олександра Гаврилко.
У порівнянні з мирним часом стало менше наркозлочинів, крадіжок, шахрайств, умисних тілесних ушкоджень та вбивств, каже речниця поліції.
Фактів угону автівок у регіоні не стало більше, але вони є, зазначає Олександра Гаврилко. І вчиняють їх здебільшого на окупованих територіях.
“Ці злочини більше здійснюються російськими військовими, які незаконно заволодівали транспортними засобами. А потім вже якийсь криміногенний елемент пересувався на цих транспортних засобах”, — розповідає Олександра Гаврилко.
Речниця пояснює: якщо у людини відібрали транспорт, необхідно відразу подзвонити до поліції і передати всі дані про автівку. Правоохоронці внесуть їх в базу на розшук, передадуть всім блокпостам та нарядам, щоб відслідкувати, куди прямує вкрадене авто.
Не побільшало й фактів мародерства, додає Гаврилко. За її словами, поодинокі випадки вчиняють на окупованій території — розграбовують домівки людей.
Втім журналісти Вільного радіо самі фіксували, як ймовірного мародера зловили та прив’язали до стовпа у Бахмуті, підконтрольному українській владі.
Олександра Гаврилко зазначила, стаття 432 “Мародерство” в умовах війни набула іншого сенсу.
“Наразі в законодавство були внесені зміни. Тобто статті 185, 186, 187 — крадіжки, грабежі, розбої, вимагання, привласнення — ці малі злочини доповнили Кримінальний кодекс кваліфікаційними ознаками, що вчиняються під час воєнного стану. Тобто всі ці злочини розглядаються за кваліфікаційними ознаками як мародерство. І відповідальність за ці злочини така ж”, — пояснює речниця поліції.
Зазначимо, нещодавно біля залізничного вокзалу Краматорська патрульні здали поліції чоловіка, який мародерив, розбираючи чужі машини.
В кінці березня правоохоронці затримали чоловіка, якого підозрюють у шахрайстві. За даними поліції, він обіцяв вивезти людей з-під обстрілів за гроші, але після оплати не виходив на зв’язок.
Додамо, через повномасштабний напад Росії багато українців втратили зв’язок зі своїми рідними, яких шукають за допомогою соцмереж і чат-ботів. Особисті дані, що опинилися у відкритому доступі, використовують злочинці.
Читайте також: