Правоохоронці Донеччини розслідують 22 кримінальні справи за пособництво окупантам, — речниця поліції
З початку масштабного вторгнення Росії в Україну побільшало кримінальних справ за співпрацю з окупантами. Наприклад, у Донецькій області відкрили 22 таких провадження.
Про це в ефірі програми “Сідай, розкажу” на Вільному радіо повідомила речниця поліції Донеччини Олександра Гаврилко.
Цьогоріч 3 березня до Кримінального кодексу України внесли статтю 111 з приміткою 1. За нею передбачена відповідальність людей за співпрацю з окупантами. Тож колабораційна діяльність тепер дорівнює державній зраді.
“Можна сказати, що на Донеччині багато людей, які проходять за цією статтею. 22 кримінальних провадження внесені до Єдиного реєстру досудових рішень. Це 22 факти колабораційних дій”, — розповідає Олександра Гаврилко.
За цією статтею колабораційні злочини розділяють за тяжкістю їхніх наслідків — вирізняють легші та тяжчі. Їх всі розслідують як дізнавачі, так і слідчі.
“Була оголошена заочна підозра за частиною 3 статті 111 директорці школи № 5 міста Волноваха. Вона впроваджувала стандарти освіти країни-агресора. Для ЗМІ активно пропагувала діяльність окупаційних військ, а також відкрито говорила про те, що Волноваху обстрілюють ЗСУ, що не є правдою”, — наводить приклад речниця.
Вона зазначає: до колаборантської діяльності відносять у тому числі заклики та підтримку російських окупантів у соцмережах.
“Із останніх випадків: хлопець в своєму тік-тоці викладав активні заклики до співпраці із країною-агресором. Йому також була винесена підозра. Потім, коли він спілкувався зі слідчими, казав, що він піддався їхньому (окупантів, — ред.) впливу, тому це робив”, — розповіла речниця поліції Донеччини.
Нагадаємо, нещодавно в Сєвєродонецьку в телефоні священнослужителя УПЦ виявили переписку з російськими військовими. За даними правоохоронців, він передавав точні дані про українські війська.
Незадовго до цього у Сєвєродонецьку затримали ще трьох ймовірних пособників окупантів. Правоохоронці стверджують, що затримані повідомляли загарбникам координати для обстрілів по місту.
В кінці березня правоохоронці Донецької області оголосили про підозру у колабораціонізмі мешканцю Краматорська. Чоловік опублікував відео, у якому закликав підтримати Росію, яка “звільняє Україну від нациків”.
Нещодавно стало відомо, що колишнього мера Часів Яра Дмитра Верзілова та ще кількох представників влади з Донбасу можна знайти у “Реєстрі держZрадників”. До списку внесли 100 політиків, діячів культури, медійників та правоохоронців, яких помітили у співпраці з окупантами.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.