Аби очистити Луганську область від нерозірваної вибухівки, треба витратити не менш ніж десятиліття. Адже й деокуповану вже територію загарбники продовжують обстрілювати та дистанційно мінувати. Розміновувати будуть поступово, починаючи з магістральних шляхів електро-, газо-, водопостачання.
Про це заявив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі “Єдиного марафону” новин.
“Щоб розмінувати всю територію тимчасово окупованої Луганської області, знадобиться років 10, не менше. Ми будемо акцентувати увагу на головних магістральних дорогах, на критичній інфраструктурі, яка дозволить підключити електрику, газ, воду людям. Це вузькі магістральні шляхопроводи”, — розповідає він.
За його словами, на деокупованих територіях ремонтні бригади не можуть почати відновлювати інфраструктуру без попереднього розмінування звільненої землі.
Очільник Луганщини та профільні організації вже ведуть перемовини про таке розмінування з іноземними партнерами.
“Це буде величезна робота. Ми вже зараз спілкуємося з міжнародними партнерами, з різними організаціями. До прикладу — з Хорватією, яка проходила цей шлях так само. Вони погоджуються надати нам і техніку, і людей. Але повірте мені, це роки”, — каже посадовець.
На замінованих територіях гинуть працівники ДСНС, додає він.
“На жаль, ми втрачаємо й працівників ДСНС: тільки на минулому тижні у нас 4 загиблих під час або пересування територією, або розмінування”, — каже Гайдай.
Він підкреслює: мапи, де розташовані всі міни на Луганщині, просто немає.
“Уявіть собі, що протягом години прильотів 100-180-200 — тільки на якусь ділянку фронту. Тобто на добу це тисячі прильотів, багато снарядів, мін, ракет нерозірваних. Багато дуже мінують дистанційно”, — додає він.
Наприкінці жовтня ЗСУ змусили окупантів відійти від 3 населених пунктів на Луганщині: Кармазинівки, М’ясожарівки та Невського. Зараз вони намагаються звільнити Кремінну та Сватове. Цивільні регулярно підриваються на вибухівці, якою забруднений регіон. Тим, хто вижив, допомагають з реабілітацією та протезуванням. Історію двох жінок з Сєвєродонецька та Лисичанська ми розповідали в матеріалі “Знову можуть ходити: дві жительки Луганщини, які втратили кінцівки через війну, отримали безкоштовні протези”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.