Планшет с приложением для общения с неслышащими. Фото:
Планшет з застосунком для спілкування з нечуючими. Фото: "Укрзалізниця"
string(130) "Планшет з застосунком для спілкування з нечуючими. Фото: "Укрзалізниця""

Працівники інфозон головних вокзалів Києва та Львова отримали спеціальні планшети, які дозволять спілкуватись та допомагати в орієнтації людям з порушеннями слуху. Ми запитали нечуючого його думку про таку новацію.

 

Про нові гаджети на вокзалах повідомили в пресслужбі АТ “Укрзалізниця”.

На цих планшетах встановлений спеціальний додаток, який дозволить працівникові інфозони за допомогою відеозв’язку зв’язатись із перекладачем на жестову мову, який, своєю чергою, допоможе відповісти на запитання пасажирів із порушеннями слуху.

Наразі ця ініціатива працює в тестовому форматі на головних вокзалах Києва та Львова, однак на підприємстві обіцяють масштабувати таку практику на вокзали з великим потоком пасажирів уже з нового року.

Хоч в “Укрзалізниці” і заявляють, що такий спосіб комунікації забезпечить безбар’єрну консультацію для людей із порушеннями слуху, ця ініціатива може стикнутись із деякими складнощами в реалізації.

“Це добре, але головне тут — це слідкувати, щоб працівники [“Укрзалізниці”] справді користувались планшетом, а не відмахувались. Тут важливим є комплексний підхід до інформування людей з інвалідністю.

Можна на кожному без винятків вокзалі наносити на підлогу кольорові лінії, які відводять до кас/туалетів/платформ і так далі (такі позначки на підлозі зустрічаються у торгових центрах, — ред.). Можна створити додаток для телефонів, де є точна мапа усіх вокзалів та станцій. Тоді проблема навігації точно вирішиться для всіх і не буде залежати від бажання працівника “Укрзалізниці” допомогти”, —  коментує Вільному радіо нововведення глухоніма людина Сергій Попович. 

Нагадаємо, в Україні запустили окремий сервіс замовлення квитків на потяги для військових. Нова опція бронювання квитків для бійців ЗСУ запрацює на сайті Укрзалізниці. Спецзамовлення доступне на 17 найбільш популярних серед військових маршрутах


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...