Підтримати
На виборах в парламент від 50 округу переміг Андрій Аксьонов. Що про нього відомо

За майбутнього нардепа проголосували на 16 тисяч більше людей, ніж за його опонента, який опинився на 2 місці. 

 

Андрій Аксьонов балотувався від партії “Порядок”. За даними ЦВК, за чоловіка проголосували 19 949 людей (65,46% голосів).

Основна інформація

Андрію Аксьонову 50 років. Він родом з Новодонецького Добропільської громади. У 2010 році він став головою рідного селища від “Партії регіонів”. А зараз Аксьонов вдруге обіймає посаду Добропільського міського голови. На останній виборах за нього проголосували 7225 людей (58,41% голосів). Тоді він балотувався від партії “Порядок”.

Росіянин та організатор “референдуму”

Організатор “референдуму”.  Згідно з інформацією журналіста Дениса Казанського, у 2014 році чоловік організував т.з. “референдум ДНР” у рідному Новодонецькому. Є відео на YouTube, на якому Аксьонову дякують за організацію референдуму, адже в інших містах та селищах їхні голови не захотіли організовувати “референдум”.

“Якщо люди хочуть в Росію, то і я кажу “треба”. Крім того, в одному з архівних інтерв’ю, яке опублікувало Радіо Свобода, Аксьонов ще на посаді Новодонецького селищного голови заявляв, що прислуховується до народу, навіть якщо вони хочуть у Росію:

“Як мер, на українській мові це називається “голова”, тобто люди обрали голову. Я зобов’язаний висловлювати сподівання громадян, які тут живуть. Вони захочуть в Росії залишитись, і я зобов’язаний сказати, що “так, треба залишитись в Росії”. Захочуть вони приєднатись до Гондурасу, і я скажу “Так, ви можете до Гондурасу приєднатись”.

Але коли він став головою Добропільської міськради, то від своїх слів відмовився. В інтерв’ю журналістам “Новини Донбасу” сказав, що ці слова були “вирвані з контексту”.

Громадянин Росії. За даними журналіста Дениса Казанського, Аксьонов на початку війни поїхав в анексований Росією Крим.  А повернувся звідти вже громадянином РФ. Це підтверджував народний депутат Дмитро Лубінець, який опублікував додаток до паспорта, з усіма даними на Аксьонова. За цими даними в державній російській податковій базі можна підтвердити, що такий громадянин в них дійсно зареєстрований.

На виборах в парламент від 50 округу переміг Андрій Аксьонов. Що про нього відомо

Фігурант справи про корупцію. Аксьонов також фігурував у справі ймовірної схеми підроблення документів та розтраті майна. За даними Казанського, чоловік втік тоді з країни, а потім повернувся і сказав, що був на лікуванні. Справу розслідують досі.

Доходи та статки

Згідно з інформацією в декларації посадовця після звільнення, яку він подав ще у листопаді минулого року, Аксьонов одружений та в нього є троє дітей.

З нерухомості в нього є житловий будинок площею 80,90 м2, який у 2010 році коштував йому та його дружині Тетяні 200 960 гривень. В спільній власності в подружжя також є земельна ділянка, ймовірно під цей же будинок (придбали в той же день, що і будинок), площею 603 м2 за 7 тисяч гривень.

Ще одна ділянка з будинком, площею 540 м2 та 63,6 м2 відповідно, належить лише Аксьонову. В сумі ще у 1998 році це коштувало новообраному нардепу 11391 гривню. З власності в Андрія Аксьонова також є квартира у Новодонецькому площею 50,5 м2, яка з’явилась в нього ще у 1996 році.

У декларації кандидата у народні депутати Аксьонов вказує, що заробив на посаді міського голови понад 1 мільйон гривень за попередній рік. Також отримав пенсію — 64 тисячі гривень.

В чоловіка відкриті 4 рахунки в одному з банків, але чи є на них гроші — не вказано.

Зазначимо, якщо Аксьонов погодиться на посаду народного депутата, йому доведеться відмовитись від посади Добропільського міського голови.

Нагадаємо, у 2019 році на парламентських виборах від 50 округу переміг міський голова Покровська Руслан Требушкін. Але, після перемоги на місцевих виборах 2020 року, Требушкін відмовився від посади народного депутата і повернувся до керування Покровською ОТГ. Тож посада нардепа від 50 округу знову стала вакантною. Проміжні вибори у Верховну Раду України провели в минулу неділю 28 березня. Детальніше про те, хто балотувався читайте в матеріалі: Низька явка та агітація у день виборів. 5 фактів про голосування у 50-му окрузі на Донеччині.

Додамо, журналісти Вільного радіо також робили підсумки роботи нардепів з Донеччини у 2020 році. Детальніше читайте в цьому матеріалі.

Читайте також:


Завантажити ще...