Начальник Соледарської ВА Сергій Гошко
Начальник Соледарської ВА Сергій Гошко. Колаж: Вільне радіо

Від 2022-го тореччанин Сергій Гошко очолює Соледарську військову адміністрацію. Ще раніше — працював у владі Світлодарська та Торецька. Журналісти Вільного радіо з’ясували, що відомо про посадовця і чим він займався до того, як потрапив на держслужбу.  

Це — перший матеріал, створений для рубрики “Досьє” на Вільному радіо. У подальшому ми публікуватимемо біографії посадовців та інших людей, які працюють для Донеччини та отримують зарплати з бюджету (наприклад, судді, прокурори, народні депутати). 

Для підготовки цього досьє наші журналісти проаналізували відкриті дані (реєстри власності, декларації, сторінки у соцмережах, публікації у ЗМІ тощо), отримали документи від Соледарської військової адміністрації, поспілкувалися з активістами з громад, де працював посадовець, а також з ним самим. 

Якщо ви вважаєте, що в матеріалі бракує інформації, якою ви готові поділитися із Вільним радіо, напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook.

Військова освіта, підприємництво, керування КП та партія “Батьківщина”: факти з біографії Сергія Гошка

Сергій Васильович Гошко народився 21 березня 1983 року у Торецьку. Його батько — Василь Андрійович Гошко — був проходчиком на місцевій шахті. Василь Андрійович загинув 6 грудня 1995-го року внаслідок вибуху шпурового заряду, що відмовив, в результаті розбурювання.

Зокрема через це Сергій Гошко свого часу не продовжив службу у ЗСУ. У юні роки нинішній очільник військової адміністрації закінчив Донецький військовий ліцей. А 2003-го — Харківський інститут внутрішніх військ.

“Я у 2003 році отримав військове звання. Але, так, як мій батько в 95-му році загинув у шахті, моя мати ростила мене та мого молодшого брата сама. Тому з сімейних обставин не продовжив службу у Збройних Силах, а пішов працювати. А вже у 2021 році  після мобілізації  підписав контракт з ЗСУ на три роки”, — розповів Вільному радіо Сергій Гошко у 2024-му.

Пізніше, вже 2021-го, нинішній посадовець закінчив магістратуру Херсонського національного технічного університету.

За даними аналітичної системи YouControl, 2006-го Сергій Гошко зареєструвався як підприємець (2014-го закрив ФОП). Тоді він вказував два види діяльності: консультування з питань комерційної діяльності й керування (як основний) та роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

2013-го Сергій Гошко очолив комунальне підприємство “Дзержинськенергоресурс” (працював в нинішньому Торецьку). А після звільнення міста від окупації 2014-го перевівся у комунальне підприємство “Торецьккомсервіс”. Там був керівником до 2016-го.

“Коли в 14-му році Торецьк звільнили, я пішов на комунальне підприємство, яке займалось благоустроєм міста. Я був звичайним комунальником, який розбирав всі завали після обстрілів. Тобто наводив лад, щоб наше місто було українським”, — так посадовець описує роботу на керівній посаді у Торецьку.

2019-го на виборах президента України Сергій Гошко став довіреною особою кандидатки Юлії Тимошенко у рідному 52 окрузі (Дебальцеве, Торецьк, Калінінський район Горлівки, частина Бахмутського району). Невдовзі після перемоги на виборах президента Володимир Зеленський розпустив парламент. Тож у липні 2019-го провели вибори народних депутатів, під час яких Сергій Гошко був офіційним спостерігачем на 52-му окрузі від Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, яке очолює Тимошенко. Тоді кандидат від цієї партії — Євген Яковенко — пройшов до ВР.

На питання, які стосунки в Гошка із Яковенком, посадовець відповів що вони просто знайомі.

2020-го Сергій Гошко купив за 150 тисяч гривень млиновий комплекс у Нью-Йорку Донецької області. Його він здавав в оренду ТОВ “Агро Промислова компанія “Трейд агро груп” (ТОВ “АПК “ТАГ”).

Як пояснював сам посадовець, він придбав млиновий комплекс занедбаним і хотів створити робочі місця.

“Тоді я не був посадовцем, я був підприємцем. Я знав, що цей млин мають бажання розібрати, він довгий час був у занедбаному стані. Я знав власника цього млина, придбав і знайшов інвесторів, щоб створити робочі місця та зберегти цей млиновий комплекс”,  —  розповів Вільному радіо  Сергій Гошко у 2024-му.

Нині, за словами посадовця, цей млиновий комплекс, як і інше його майно у Торецьку, зруйнований.

Зазначимо, фірма, яка орендувала млиновий комплекс у Сергія Гошка — ТОВ “АПК “ТАГ” — нині належить підприємцю, який родом з Луганська, Павлу Володимировичу Ваську. Однак раніше (у 2019-2021 роках) власником фірми був Максим Геннадійович Яковенко. Це рідний брат нардепа Євгена Яковенка.

Робота Сергія Гошка на державній службі 

У червні 2020-го року Сергій Гошко став заступником керівника Торецької ВЦА, відповідав за  комунальне господарство.

Сергій Гошко
Сергій Гошко під час роботи у Торецькій ВЦА, 2020 рік. Фото з соцмереж посадовця

Наступного року посадовець уклав контракт із ЗСУ на три роки (лише військовослужбовці могли очолити військові адміністрації). А 2 серпня 2021-го Гошка призначили керівником Світлодарської військово-цивільної адміністрації.

“Буду докладати максимум зусиль для розвитку громади, особливу увагу планую приділити освіті й медицині, адже здорова та освічена людина —  це запорука нашого майбутнього”, — казав на призначенні новий керівник Світлодарської ВЦА Сергій Гошко.

Нині посадовець має звання молодшого лейтенанта.

Наступати на Світлодарську громаду росіяни почали одразу ж на початку відкритої війни. Світлодарськ окупували 24 травня 2022-го, днем раніше захопили сусіднє селище Миронівський. Працівники військової адміністрації на чолі із керівником встигли покинути окуповані населені пункти та деякий час продовжували організовувати евакуацію для жителів інших сіл громади і привозили туди гуманітарну допомогу. Зокрема, особисто Сергій Гошко щонайменше до 20-х чисел червня 2022-го їздив до прифронтових населених пунктів, що поблизу Світлодарська. Його можна було побачити на світлинах у Новолуганському, Зайцевому, Бахмутці, Пісках-2, Кодемі, Миколаївці, Одрадівці тощо. Більшість із цих населених пунктів захопили того ж літа.

Сергій Гошко
22.06.2022, Сергій Гошко розвозить гуманітарну допомогу жителям прифронтових селищ Світлодарської громади. Фото: Світлодарська МВА

4 липня 2022-го Сергія Гошка призначили начальником новоутвореної Соледарської міської військової адміністрації.

“Потрібно погоджувати штатний розпис, зібрати собі нову команду, хто буде працювати. На сьогодні стара влада вся евакуювалась. Є багато проблемних питань, які збираємось вирішувати. Потрібно працювати над евакуацією місцевого населення — це наразі найголовніше”, — ділився тоді планами щодо роботи у Соледарській громаді із Вільним радіо Сергій Гошко.

У Соледарській громаді Гошко продовжив їздити по населеним пунктам, які перебували на лінії фронту. Розвозив гуманітарну допомогу, вмовляв людей евакуюватися.

До останнього, стверджує посадовець, їздив і у сам Соледар — був там і тоді, коли росіяни вже заходили на деякі вулиці.

Начальник Соледарської військової адміністрації Сергій Гошко
Сергій Гошко перед будівлею Соледарської міської ради, яку знищили окупанти. Фото з соцмереж посадовця

Відзнаки Сергія Гошка

Як повідомили Вільному радіо у Соледарській міській військовій адміністрації у відповідь на запит, Сергій Гошко має такі відзнаки за трудову та громадську діяльність:

  • Медаль від Президента України “За працю і звитягу”;
  • Відзнаку Президента України “ЗА ОБОРОНУ УКРАЇНИ”;
  • Нагрудний знак Донецької обласної державної адміністрації “ЗНАК ПОШАНИ”;
  • Відзнаку командира оперативно-тактичного угруповання “Луганськ”, медаль “ЗАХИСНИК СХОДУ”;
  • Почесну відзнаку “ХРЕСТ 54 ОМБР”.

Який Сергій Гошко керівник військової адміністрації: власна оцінка роботи та думка громадськості

Питання про те, які досягнення або невдачі має Сергій Гошко на нинішній посаді та як взагалі оцінює свою роботу, ми поставили особисто посадовцю.

“Що мені вдалося? Евакуювати певну кількість людей? Чи які в мене можуть бути досягнення? Війна зараз”, — одразу емоційно реагує очільник ВА.

Втім, додає деталей щодо своєї роботи:

“Дивіться, я військовий, отримую команди і намагаюсь максимально якісно їх виконати. Роблю таку саму роботу, як і всі. Ну, співпрацюємо з військовими в обладнанні лінії оборони, створюємо хаби, сприяємо забезпеченню гуманітарною допомогою людей, які евакуювалося.  Але ж на сьогодні це вдається з міжнародною підтримкою, а як буде завтра? Завтра не буде допомоги і всі мої напрацювання будуть не позитивні, а негативні”, — підсумовує Сергій Гошко.

Сергій Гошко на нараді
Сергій Гошко (ліворуч) на нараді з начальниками адміністрацій та заступником голови ДонОДА. Фото: Соледарська МВА

Додатково ми вирішили дізнатися думку місцевих про те, як вони оцінюють посадовця.

У текстах для рубрики “Досьє” ми братимемо до уваги оцінку роботи очільників громад від місцевих. Наша мета — зібрати різносторонні думки, якщо такі є.

Якщо вам є що розповісти (зокрема, й про посадовців, досьє котрих поки що немає на нашому сайті) — зверніться до команди Вільного радіо у Telegram, Instagram чи Facebook. Можливо саме ваша думка зробить досьє об’єктивнішим та допоможе нам у роботі над текстами.

Позитивно відгукується про Сергія Гошка як очільника Світлодарської громади активіст та військовий Андрій Полухін.

“З позитивного — це організація святкувань Дня Незалежності, Різдвяних свят. Це вперше за довгий час люди відчули свято. Навіть організовував транспорт з населених пунктів громади”, — каже співрозмовник.

Для довідки:

Андрій Полухін — активіст та військовий, який деякий час жив у Світлодарську. Сам чоловік родом з Києва, після участі у Революції Гідності він вирушив на Донеччину, де воював до 2019-го. Разом із дружиною Андрій вирішив переїхати до Світлодарська, там пара організовувала заходи для молоді допоки не почалася повномасштабна війна. Нині активіст боронить Донеччину у лавах ЗСУ. Більше про Андрія Полухіна можна дізнатися у нашому інтерв’ю.

Андрій додає: сказати може небагато, адже тісно попрацювати із Сергієм Гошком не встигли до початку повномасштабної війни.

“Він не заважав громадській діяльності, навіть відзначив подякою нашу організацію. Я думаю він сам не встиг увійти в усі процеси в громаді, оскільки там було багато роботи в населених пунктах”, — підсумовує Полухін.

Більш детально про Сергія Гошка, вже як очільника Соледарської громади, нам розповідає Наталя Тищук.

Для довідки:

Наталя Тищук — вчителька Соледарської школи №13, громадська активістка, менеджерка проєктів МБФ “Ізоляція.Платформа культурних ініціатив”. Авторка грантових проєктів для Соледарської громади та школи, де працює, зокрема.

На думку Наталі, Гошко — кращий керівник, який був у Соледарі за останні роки.

“Хотілось би, щоб його призначили раніше, і можна було щось зробити, принаймні евакуювати з міста хоч щось (медичні документи, апаратуру або оснащення). Деяку шкільну техніку та техніку управління освіти вдалось вивезти за допомогою МБФ “Ізоляція” та наших волонтерів. Бо не секрет, що в місті до його призначення фактично було безвладдя, а дії інших посадових осіб, я сподіваюсь, будуть оцінені відповідними органами. Зараз робота Соледарської громади стабілізувалась”, — коментує Тищук.

Серед позитивних моментів та досягнень Сергія Гошка активістка виділяє, зокрема, таке:

“Є програми, які громада приймала одними з перших в районі. З громадськістю був відкритий діалог і я особисто на всіх можливих майданчиках наводила наш приклад взаємодії. Громадськість брала  участь у всіх дорадчих органах і налічувала до 40 % по своїй кількості в них. Ну і він підтримав ідею про звання почесного громадянина, і вони навіть проробили певну роботу, оновили положення і тд. Не впевнена, що хтось інший це зробив. Сподіваюсь  це буде на користь іміджу громади , а отже і її можливостям”, — говорить Наталя.

Критики щодо конкретних дій від освітянки ми не почули. Втім, на її думку, представники влади використовують не усі можливості, які мають. Тож Наталя очікує більшого.

“На сьогодні Соледарська міська рада працює майже повним складом, плюс розширився штат ВА. Достатня кількість спеціалістів та заступників. Тому, на мою думку, зробити можна було б більше. Хочеться, щоб хоч для самотніх пенсіонерів зробили місця компактного проживання”, — доповнює Наталя Тищук.

Гроші і особисте життя: що відомо про родину Сергія Гошка та які статки вони мають

Дані про майно та доходи Сергія Гошка і його родини журналісти Вільного радіо отримали із його декларацій. Востаннє ми аналізували декларацію посадовця торік, це були дані за 2022-й. Після публікації Сергій Гошко отримав критику в коментарях, на його думку, несправедливо. Також тоді начальник ВА повідомив, що міг би і не подавати документ відкрито (бо не зобов’язаний як військовослужбовець). Після цього усі декларації Сергія Гошка зникли з публічного доступу.

Сам посадовець у січні 2025-го пояснив нам це так:

“Через збройну агресію [приховав свої декларації]. Якби мені не казали… я не бачу нічого такого у своїй декларації, щоб її приховувати. Але деякі служби вважають, що краще так, щоб ворог менше збирав інформацію”, — сказав Сергій Гошко.

Деякі дані з декларацій збереглися в аналітичній системі YouControl (портал працює як агрегатор та підтягує інформацію з різних джерел). Також збереглася інформація в аналізах Вільного радіо. Однак перевірити свіжіші декларації можливості немає.

Майно та збереження Сергія Гошка

У власності Сергія Гошка — млиновий комплекс у Нью-Йорку на Донеччині (куплений у 2020 р.) та три квартири в одному будинку у Торецьку (придбані того ж року).

“Три квартири – це по факту житловий будинок. Але в документах  рахується як три квартири, тому що земельної ділянки немає. Документально це три квартири. А фактично це один будинок в приватному секторі”, — пояснив посадовець.

Однак усе його майно на Донеччині, зазначив Сергій Гошко, нині знищене обстрілами.

Також посадовець має авто Skoda Kodiaq,  яке купив новим у 2021 році за  понад мільйон гривень в кредит.

У 2022 році Сергій Гошко заробив понад  247 тис. грн у Торецькій МВА, майже 268 тис. грн у Світлодарській МВА та  майже 402 тис. грн у Соледарській МВА.

Також за підсумками 2022-го Сергій Гошко декларував збереження готівкою: 200 000 гривень, 30 000 доларів та 5000 євро.

Сергій Гошко - начальник Соледарської ВА
Сергій Гошко, фото з соцмереж посадовця

Раніше посадовець декларував, що з листопада 2022 року дружина Аліна та донька Єва безкоштовно жили в одній з квартир Дніпра. Те, що родина Гошків живе там і досі, посадовець підтвердив нам у 2025 році.

“Товариш прийняв сім’ю у Дніпрі”, — повідомив Сергій Гошко.

Товариш Сергія Гошка, в якого живе його родина — підприємець з Дніпра Роман Собков. У різні роки він очолював та мав частку у компаніях мільйонера Вадима Єрмолаєва.

Для довідки:

Вадим Єрмолаєв — підсанкційний бізнесмен з Дніпра, засновник корпорації “Алеф”. Він, за різними рейтингами, входить у топ-100 найбагатших людей України. 2023-го року за указом президента Володимира Зеленського щодо Єрмолаєва ввели санкції на підставі розслідування СБУ. За даними правоохоронців, Єрмолаєв нібито у 2014 році перереєстрував свій бізнес у Криму на підставних людей та багато років сплачував податки в бюджет країни-агресора.

Родина Сергія Гошка та статки дружини

2020-го року Сергій одружився з Аліною Миколаївною Гошко (у дівоцтві Федосєєва). Разом вони виховують доньку Єву, якій нині 4 роки.

Сергій Гошко разом з дружиною та донькою
Сергій Гошко разом з дружиною Аліною та донькою Євою, 2021 рік. Фото з соцмереж Аліни Гошко

Аліні Гошко 35 років. Як пише у власних соцмережах, вона закінчила Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Дідоренка.

Сама родом з Горлівки, там має квартиру площею 105,6 кв. м., яку купила 2013-го.

Також у Аліни є нерухомість в Ірпені, яку вона придбала 2018-го:

  • квартира  площею  69,7 кв. м за  майже 455 тис. грн;
  • гараж за майже 35 тис. грн.

Однак цим житлом, за словами Сергія Гошка, родина не користується.

“Там ніхто не живе. В Ірпені комплекс певних руйнувань зазнав [під час повномасштабної війни], його відновили. Але у квартирі немає ремонту, вона не придатна для життя. Дружина на той час вкладалася в будівництво. Будинок здали забудовники, але мешкати там неможливо”, — пояснює посадовець.

Нині Аліна розвиває власний блог: розповідає про створення контенту за допомогою штучного інтелекту та продає навчальні курси (за даними Аліни Гошко, тільки торік на її курсах побували близько 500 людей). Як пише дружина посадовця у соцмережах, цим почала займатися після початку повномасштабної війни.

Зазначимо, в останній з проаналізованих нами декларацій, Сергій Гошко не звітував про доходи дружини. Цьогоріч посадовець пояснив це тим, що тоді його жінка ще не мала доходів. Та пообіцяв задекларувати її прибуток у наступній звітності.

Якщо ви житель Соледарської громади і маєте питання до Сергія Гошка — ви можете звернутися до нього особисто. Для цього у військовій адміністрації влаштовують особисті прийоми (в режимі відеоконференції) та телефонні зідзвони. За затвердженим у ВА графіком, у 2025-му кожного четвертого та п’ятого четверга місяця Гошко має проводити прямі лінії з 8:00 до 10:00. У ці ж дні, вже з 10:00 до 12:00, мають влаштовувати особисті прийоми (за попереднім записом). Подати звернення чи дізнатися деталі можна за номером: 0932338965 (для дзвінків або повідомлень у Viber).

Завантажити ще...