8 січня в Україні стартував так званий “карантин зимових канікул”. Усі крамниці, окрім тих, що торгують найнеобхіднішим, мають зачинитися до 25 січня. Ми прогулялися містом та перевірили, наскільки сумлінно підприємці дотримуються обмежень.
Повний перелік забороненого і дозволеного на час локдауну дивіться у цьому матеріалі.
На перший погляд, бізнес у Бахмуті дослухається правил, запроваджених Кабміном. На дверях багатьох магазинів – таблички “зачинено” та оголошення про тимчасове припинення роботи. Не працюють магазини одягу, меблів та будматеріалів, ювелірні салони, крамниці канцелярського приладдя.
А от кіоски з квітами чомусь продовжують роботу.
Магазини сантехніки також мали зачинитися, але керівництво деяких пішло на ризик: “зачинено” на дверях є, але покупців все одно пускають.
За карантинними правилами, продуктові магазини можуть працювати на період локдауну. В одному з мережевих супермаркетів, де є і непродовольчі товари, на відділі з дрібничками та іграшками висить попередження: продається лише на умовах доставки.
Магазини зв’язку теж можуть працювати. Але у багатьох із них продають не лише телефони та сім-карти, а й іншу техніку. Дехто дотримується вимог та перекриває “заборонені” товари стрічками, а хтось спокійно торгує попри обмеження.
У крамниці побутових товарів подібними стрічками завісили майже всі полиці. Купувати тут можна тільки побутову хімію.
В одному з магазинів, де продають засоби гігієни та косметику, бачимо оголошення: “працюємо тільки як склад та пункт адресної доставки замовлень”. Але фактично торгівля йде у звичайному режимі.
Центральний ринок зустрічає нас зачиненими ролетами.
Але, зайшовши вглиб, констатуємо: перше враження – хибне. Окрім харчів, якими дозволено торгувати, тут можна купити шапки всіх кольорів і фасонів, взуття, спідню білизну, захисні маски з вишивкою і без, іграшки та багато іншого.
Та все одно більшість контейнерів на ринку зачинені. “Дивись, як порожньо. Сьогодні комісія приходила, перевіряла”, – розмовляє по відеозв’язку із подругою продавчиня продуктів.
Відповідно до вимог уряду, кафе й ресторани можуть працювати навинос або доставляти їжу додому. У Бахмуті цього правила дотримуються та за столики відвідувачів не пускають.
А один із кафетеріїв скористався хитрістю, яку вже випробовував під час “карантину вихідного дня”: оскільки тут продають випічку, на двері повісили табличку “хлібобулочний магазин”.
Один із місцевих магазинів одягу закрився назовсім. “У цій *** (дуже поганій, – ред.) країні бізнесом займатися неможливо”, – прокоментував своє рішення власник.
Місцевий транспорт працює за правилами. Тролейбуси та автобуси їздять напівпорожні, пасажири носять маски.
Читайте також: