Нововведення вже сьогодні. Як з 1 січня змінилась мінімальна зарплата, тарифи та кредитні правила (Основні цифри)


image
Фото: з відкритих джерел

З 1 січня набувають чинності зміни, які торкнулися кожного українця. Ми розповімо вам, як змінилася мінімальна зарплата, пенсія та тарифи на комуналку вже сьогодні.

 

Мінімальна зарплата більше — зростає ЄСВ і податок на нерухомість

До кінця 2020 року мінімальна заробітна плата становила 5 тисяч. Відсьогодні ж, з 1 січня 2021 року, найманим працівникам мають платити щонайменше 6 тисяч гривень. З цієї суми в чистому прибутку з відрахуванням всіх податків і військового збору людина отримає на руки 4830 гривень.

Відповідно до мінімальної зарплати зростає і єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для фізичних осіб підприємців (ФОП). Цей ЄСВ підприємці платять як за себе, так і за кожного найманого працівника. Наразі єдиний соціальний внесок складає 22% від мінімальної заробітної плати. Тобто зараз ФОПи платитимуть по 1320 гривень на місяць, тоді як раніше платили по 1100 гривень.

Нововведення вже сьогодні. Як з 1 січня змінилась мінімальна зарплата, тарифи та кредитні правила (Основні цифри)

Через збільшення мінімалки також зростає і податок на нерухомість. Цей податок коригують місцеві ради, але він не може перевищувати 1,5% вказаного показника. Тобто було 75 гривень, а стало 90.

Торкнуться зміни й пенсій. З 1 січня мінімальна пенсія зросла з 2100 гривень до 2400 гривень. Але це лише для пенсіонерів старше 65 років, в яких вже є необхідний стаж: для жінок це 30 років, а для чоловіків 35 років.

Ціна на розподіл газу збільшилася

З початком нового року діє новий тариф на розподіл газу. Зараз тариф на розподіл становить  1,224 гривні за 1 м³ газу. Раніше розподіл кубу газу коштував 84 копійки.

Не буде пільгового тарифу на світло

Кабмін скасував пільговий показник в тарифі на електроенергію. Якщо раніше ви використали менш ніж 100 кВт світла, то платили 90 копійок за кВт.

Нововведення вже сьогодні. Як з 1 січня змінилась мінімальна зарплата, тарифи та кредитні правила (Основні цифри)

Тепер же, скільки б ви не використали, ціна буде 1,68 грн за 1 кВт.

ФОПам відтермінували обов’язкові касові апарати

З 1 січня 2021 року мав набути чинності закон, який зобов’язує ФОП 2,3 та 4 групи обов’язково мати касові апарати PPO. В іншому випадку підприємців штрафували б. Це хотіли зробити для виводу бізнесу з тіні. Але на вулицях столиці організували чимало мітингів проти цього законопроєкту. Підприємці пояснювали, що коронавірусна криза й так сильно вдарила по їхньому бізнесу.

Нововведення вже сьогодні. Як з 1 січня змінилась мінімальна зарплата, тарифи та кредитні правила (Основні цифри)

Тож, парламентарії знайшли компроміс і відтермінували обов’язкове впровадження касових апаратів до 1 січня 2022 року. Але ті, хто надає послуги у сфері медицини, продажі ювелірних виробів, та ФОПи 2-4 груп, в яких дохід вище 1,32 мільйона гривень, все ж повинні мати касовий апарат вже зараз.

Буде важче взяти кілька кредитів

Як повідомляє Економічна правда, з 1 січня 2021 року набуває чинності закон про кредитні договори. Зокрема, договір на кредит у розмірі до однієї мінімальної зарплати на один місяць, належатиме до споживчого кредиту. Це додає кілька змін у ринку кредитування:

  • Якщо людина протермінувала кредит, то їй можуть оштрафувати максимум на подвійну суму кредиту. Наприклад, якщо людина взяла кредит у розмірі 3 тисячі гривень, то пеня може бути не більш ніж 6 тисяч гривень.
  • Під час дії кредитного договору не можна підвищувати відсоткову ставку, змінювати її порядок тощо.

Інші зміни, які будуть впродовж року

Плановий зріст прожиткового мінімуму. Наразі прожитковий мінімум становить 2189 гривень. А з 1 липня 2021 року він зросте до 2294 гривні, з 1 грудня — до 2393 гривень. На базі прожиткового мінімуму формуються соціальні виплати, індексують заробітну плату, розмір аліментів, допомогу по безробіттю, матеріальну допомогу та розмір стипендій. 

Субсидій стане менше. У держбюджеті на 2021 рік заклали на субсидії на півмільярда гривень менше, ніж було у 2020 році. На це виділяють 36,6 мільярда гривень. Як зазначає “Економічна правда”, в Кабміні аргументують зменшення фінансування субсидій зростанням мінімальної заробітної плати та більш теплі зими в останні роки (тобто менше платити за газ і опалення).

Більше виплат людям з вразливої групи. На допомогу українцям з інвалідністю, багатодітним та малозабезпеченим родинам з держбюджету планують виділити 67,36 мільйона гривень. Це на 10% більше, ніж в 2020 році. Людям з інвалідністю з дитинства першої групи платитимуть до 3283 гривень на місяць в залежності від підгруп. Для людей з інвалідністю, в яких повністю втрачена здатність самообслуговування, і які повністю потребують допомоги інших, — 3283,5 гривні. А тим, кому через недієздатність достатньо технічних засобів та облаштування житла — 2189 гривень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: