Через бойові дії на Донбасі з початку року постраждали 10 дітей, 6 з них – за перший тиждень травня. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. За даними міжнародних спостерігачів, життя близько 430 тисяч неповнолітніх мешканців зони конфлікту під час карантину стало ще нестерпнішим.
Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Так, шестеро дітей на Донбасі отримали травми у власному домі у перший тиждень травня. В них потрапили осколки снарядів. В одному випадку тяжкі поранення отримали три маленькі дівчинки: дві сестри 7 та 10 років та їхня 7-річна подруга. В ту годину вони були вдома самі.
“Я повернувся додому і побачив своїх двох маленьких дочок та їхню подругу, залитих кров’ю, у ванній кімнаті. Вони так злякалися, що просто зайшли туди та чекали, поки їх хтось знайде”, – розповів гуманітарним працівникам батько сестер Олександр.
Також з початку цього року зафіксовані 9 атак на школи, причому 5 з них – у квітні. Під час одного з обстрілів 17-річна дівчина, яка перебувала на подвір’ї своєї школи, отримала поранення осколками.
У звіті зазначається, що через пандемію навчальний рік в Україні завершиться дистанційно, тож багато дітей, які живуть поблизу лінії розмежування – там, де бойові дії найбільш інтенсивні, – не зможуть продовжити навчання через обмежений доступ до інтернету та відсутність необхідного обладнання.
ЮНІСЕФ наголошує: емоційна травма, спричинена обмеженням вільного пересування, закриттям шкіл та ізоляцією, посилить стрес дітей у громадах уздовж лінії зіткнення.
Водночас, в листопаді 2019 року Україна стала сотою країною-підписантом Декларації про безпеку шкіл, узявши на себе зобов’язання захищати права дітей на освіту під час конфлікту.
Читайте також: