Прокуратура Луганської області створила реєстр українців, які постраждали від бойовиків


image
Фото: з відкритих джерел

На Луганщині правоохоронці шукають людей, які постраждали від рук бойовиків. Дані про мешканців регіону, яких побили, катували, викрадали, пошкодили житло або завдали шкоди бізнесу внесуть в прихований реєстр, щоб вони мали докази для відшкодування збитків.

 

За даними з реєстру правоохоронці одразу відкриватимуть кримінальну справу. Про це журналістам Вільного радіо розповіла речниця прокуратури Луганської області.

Це надасть змогу громадянам отримати відповідний процесуальний статус потерпілого, встановити розмір заподіяних збитків та звернутися до суду для їх подальшого відшкодування. Громадяни можуть звернутися до прокуратури області, якщо їм спричинено шкоду від обстрілів, знищено, пошкоджено або захоплено житло”, — розповідає Вільному радіо спікерка прокуратури Луганської області Катерина Тиріна.

Вона зазначає, що такий реєстр з’явився нещодавно, але заяви постраждалих від проросійських найманців, які надходили ще з 2014 року, вже внесли в базу.  Таких заяв вже понад 4 тисячі. Правоохоронці оцінюють, що бойовики винні цим постраждалим вже понад 1 млрд грн.

Прокуратура приймає звернення як звичайних громадян та підприємців Луганщини з підконтрольної території, так і з непідконтрольної території. Звернутись до прокуратури можна особисто, прийшовши до відділку в місті Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщини, 27, за номером телефону: (06452) 4-13-50 або за електронною поштою: zvernennia@lug.gp.gov.ua. Катерина Тиріна зазначає, що прокуратура гарантує людям анонімність, а всі їхні дані будуть засекречені.

Цей реєстр будуть вести фахівці управління нагляду у кримінальних провадженнях, щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області.

Журналісти Вільного радіо намагались дізнатись, чи створили вже такий реєстр і на базі прокуратури Донеччини, однак поки чекаємо на відповідь від пресслужби.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: