Через війну на Донбасі щонайменше 750 людей вважаються зниклими безвісти, – МКЧХ


image
Фото з відкритих джерел

Міжнародний Комітет Червоного Хреста продовжує розшукувати зниклих безвісти внаслідок конфлікту на сході України. За актуальними даними, наразі в організації є 750 заяв про зникнення.

Про це у Червоному Хресті розповіли у відповідь на інформаційний запит УНН.

За час роботи в Україні благодійники розробили власну базу даних щодо безвісно зниклих. Як зазначають у гуманітарній організації, реальна кількість таких випадків може бути більшою, адже у Червоному Хресті реєструють лише звернення від родичів розшукуваних. В організації наголошують, що всі люди з їхнього списку зникли внаслідок війни на Донбасі.

Крім того, представництва Червоного Хреста збирають інформацію про зниклих у різних містах України. Для цього діють офіси у Донецьку, Луганську, Слов’янську, Сєвєродонецьку та Маріуполі.

“Зараз дуже актуальна Служба розшуку, тому що наша країна теж переживає дуже трагічні події, які пов’язані зі зникненням людей. Якщо це пошук за кордоном, наприклад людини, яка зникла в теперішній час, це може зайняти до року, але не завжди знаходиться людина. Дуже важливо при подачі запиту вказати на важливу інформацію, щоб запитувач вказав: де ймовірно проживає ця людина, останні контакти телефонні, адресу, рідних, знайомих”, – розповіла в інтерв’ю Вільному радіо провідна фахівчиня Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України Катерина Мороз.

Зазначимо, міжнародні гуманітарні організації, серед яких є і Червоний Хрест, не підпадають під обмеження на перетин КПВВ. Їхні представники можуть проходити через пункти пропуску за попередньо встановленим порядком.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: