Головні новини цього тижня і цікавинки читайте за традицією в нашому дайджесті.
Рахункова палата України повідомляє, що понад 90 тис сімей, в кого народилися діти з початку цього року, недоотримали “бебі-бокси”. Причиною називають неефективне використання бюджетних коштів і порушення прав отримувачів допомоги. А тим батькам, які недоотримували “пакунки малюка”, держава виплачувала 5 тисяч гривень за програмою.
Але як виявилось, стільки речей, які є у “бебі-боксах”, купити за ці гроші неможливо. Це обходилось батькам до 9 тисяч гривень.
Нагадаємо, ми робили інструкцію як отримати компенсацію за неотриманий “пакунок малюка” та перелік магазинів, де можна цю компенсацію отримати. Більше читайте в нашому матеріалі.
Ще в середині травня ми писали про суддю Донецького окружного адміністративного суду, якого затримали працівники ДБР. Вони повідомили, що спіймали чоловіка при отриманні 30 тис доларів США, які посадовець просив, щоб начебто посприяти у вирішенні питання директора одного з підприємств у Верховному суді.
(Фото: ДБР)
Цього тижня ми знайшли рішення Вищої ради правосуддя, в яких йдеться, що посадовця дозволили арештувати, а також відсторонили від посади до середини липня. Ми також дізналися ім’я судді, якого підозрюють у шахрайстві — це Євген Череповський. Більше про рішення ради правосуддя та все, що ми змогли дізнатися про суддю ви можете прочитати в цьому матеріалі.
Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України з питання фінансування виборів. Зокрема йдеться про можливість проведення виборів у 18 громадах Донецької області через скасування судом рішення про неможливість проведення там виборів. На організацію та підготовку місцевих виборів ЦВК просить 28 млн грн.
Більше про те, чому місцеві вибори у 18 громадах Донецької області не провели читайте в цьому матеріалі.
В березні 2020 року в Бахмуті зіштовхнулися 2 легковики. Бахмутянин Володимир Іваненко за кермом Mercedes на швидкості врізався в машину таксі. Водій останнього авто загинув на місці від отриманих травм. Іваненко був напідпитку, а також хотів втекти. Проте поліцейські його затримали та відтоді він був у СІЗО.
(Фото: Національна поліція Донецької області)
Ми слідкували за цією справою від самого початку. Писали про кожне продовження запобіжного заходу, з’ясували, що Іваненка вже підозрювали у водінні напідпитку, що він пропонував дружині загиблого водія таксі 5 тисяч доларів США, якщо його “задовільнить” вирок тощо. Минуло трохи більше року, і Артемівський міськрайонний суд визнав чоловіка винним, а також призначив Іваненку 7 років та 6 місяців тюрми. Через те, що він потрапив в СІЗО одразу після ДТП, то цей строк мають врахувати і зменшити термін у в’язниці.
У обвинуваченого є ще 30 днів, щоб оскаржити вирок.
За даними штабу ООС на Донбасі на цьому тижні окупанти вбили українського воїна. Вони обстріляли позиції ЗСУ з гранатометів різних систем внаслідок чого боєць отримав осколкове поранення несумісне із життям.
Ще один військовий отримав поранення внаслідок обстрілу бойовиків. Його з кульовим пораненням доправили до лікарні. Також, пресслужба 128-ї ОГШБр повідомила про загибель військової. Але причин не пояснюють. До того ж інформації про загибель від штабу ООС не було.
Найбільше бойовики стріляли біля Водяного, Новгородського, Новотошківського та Луганського. Проте обстріли також фіксували неподалік Старогнатівки, Пісків, Опитного, Причепилівки, Шумів, Раївки, Авдіївки та Світлодарська.
На цьому тижні під час перетину контрольного пункту в’їзду-виїзду на Луганщині померла літня жінка. Проте причини смерті невідомо. Тіло передали правоохоронцям та медикам, щоб вони встановили, насильницька смерть чи ні.
Зазначимо, на Донбасі фактично стабільно працюють поки 2 КПВВ: “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”. З боку ДПСУ працюють й інші пункти пропуску, але бойовики блокують перетин зі свого боку.
Тож “Станицю Луганську” можна пройти щодня. Але це піший перехід.
Через “Новотроїцьке” можна пройти у понеділок та п’ятницю. Адже в ці дні розблоковують пропуск зі свого боку окупанти.
Рибалки Донеччини можуть знову збирати свої вудки, поплавці та блешня. В регіоні закінчився нерест. А це означає, що з 10 червня всім знову дозволили ловити рибу в озерах, водосховищах, річках тощо. От тільки деякі умови все ж є:
Крім того, раків ловити ще не можна. В них досі нерестовий період, і спадає він лише 30 червня.
На початку цього тижня в Бахмуті проходив чемпіонат України з легкої атлетики серед молоді. Місто буквально наповнилось спортсменами з різних куточків країни.
(Фото: Вільне радіо)
Впродовж змагань 13 спортсменів з Донеччини обійняли 1-3 місця. А також заробили очок до командної першості з різних видів змагань. Тож тепер в столиці вирішуватимуть, чи виконали легкоатлети умови нормативу, і можливо вони потраплять на чемпіонат Європи з легкої атлетики U23.
Журналісти Вільного радіо звернулися до Державної податкової служби і дізналися, скільки мільйонерів є в Донецькій області. Виявилось, що їх 184. Серед них 7 людей з Бахмута та 14 — з Костянтинівки.
Якщо зібрати доходи за 2020 рік всіх мільйонерів в регіоні, то вийде майже 1,8 млрд грн.
Найбагатіший мешканець області — це житель Краматорська, який задекларував за минулий рік дохід у розмірі 343 млн гривень.
Детальніше читайте в цьому матеріалі.
Частинка Бахмута в Європі. Так-так. За кілька тисяч кілометрів, у португальському містечку Рендондо є вулиця Rua Arnilde e Eliezer Kamenesky або в перекладі вулиця Арнільде та Еліезере Камецьких. Яке відношення це має до Бахмута?
(Фото: Еліезер Каменецький у молоді роки/Інасіо Стейнгардт)
Еліезер Каменецький до 15 років жив в Бахмуті. А згодом пішов світом. Чоловік був мандрівником. Колись він таємно пробрався в Одесі на корабель до Лондона, звідки потім приплив до США.
У часи Другої світової війни його можна було зустріти на вулицях Лісабона. Російськомовний єврей з довгою бородою збирав на вулицях навколо себе публіку. Але він не продавав нічого і не розважав людей. Він поширював свої погляди на здоровий спосіб життя, розповідав про натуральне харчування, про близькість з природою.
Більше про історію життя Еліезера ви можете прочитати в нашому великому матеріалі: Португальський унікум: Невигадана історія бахмутського єврея Каменецького, яка могла б бути фільмом (ФОТО, ВІДЕО).
Для всіх фанатів серіалу “Друзі” ця рубрика присвячується. Рейчел, Фібі, Моніка, Рос, Джоуі та Чендлер знову зібралися разом у фільмі-інтерв’ю “Друзі: Возз’єднання”.
(Фото: з відкритих джерел)
Герої культового серіалу відвідають знімальний майданчик, де впродовж 10 років знімалися 10 сезонів серіалу. Розкажуть як вони росли під час зйомок, що їм більше запам’яталось, чи сумують вони.
Фільм триває трохи більше ніж півтори години. І на деяких ресурсах його можна вже подивитись українською.
Цей гурт можливо знають багато людей, але якщо ви чули їхню музику десь в фільмі, то ми назвемо виконавця. Це французький гурт M83, який виконує електрону музику. Музиканти поєднують одразу кілька напрямів, тож конкретного жанру назвати не можна. Їхні експерименти дуже сподобались кінорежисерам і почути пісні гурту M83 можна в багатьох голівудських фільмах.
(Фото: Вікіпедія)
Особисто від себе рекомендуємо послухати ось ці треки:
Читайте також: