Російські війська з 24 лютого відкрито воюють не лише проти українських військових, а й проти мирних жителів. Ці супутникові знімки покажуть, наскільки видно війну Росії проти України з космосу.
З 2014 року проросійські сили з підтримкою російських військових окупували частину Донецької та Луганської областей. За міста точилися потужні бої, а наслідки видно навіть з космосу. Ми розповідали та показували це в матеріалі: Війна перетворює бетон на пил, а села на поля. Як виглядає Донбас під час війни з космосу (ФОТО, ВІДЕО).
Але з 24 лютого 2022 року через дії Росії такі бої бачать в різних регіонах України. Ми проаналізували супутникові знімки та покажемо, як території, розбиті російськими снарядами та охоплені вогнем, виглядали до повномасштабного вторгнення.
Видання Радіо Свобода опублікувало знімки американської компанії MAXAR Technologies, на яких видно Маріуполь у вогні. Наприклад, так зараз виглядає вулиця Фонтанна у Маріуполі. Видно, що горять щонайменше 3 будинки.
Раніше ця вулиця виглядала так.
Велика будівля у лівому нижньому куті — це торгово-розважальний центр “ПортCity”, куди ще місяць тому ходили тисячі жителів і гостей міста.
Тепер, після численних обстрілів, торговий центр виглядає так. Зі знімків MAXAR видно, що будівля зруйнована.
А ось такий вигляд має Маріупольський драматичний театр, на який росіяни скинули авіабомби. На знімку видно, що перед будівлею є великий напис “ДЕТИ”. Адже в момент авіанальоту у бомбосховищі ховалися жінки з дітьми.
MAXAR Technologies опублікували супутникові знімки, на яких видно, як біля аеропорту у Гостомелі стріляє артилерійська зброя.
Поруч знімок, на якому видно саме летовище, біля якого горять цистерни.
До цього це місце виглядало так.
Так раніше виглядав під’їзд до Ірпеня. Видно міст через річку Ірпінь.
А на цьому знімку, який опублікували журналісти Радіо Свобода, бачимо вже зруйнований міст. А на березі річки — кілька вирв від снарядів.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.