Новий український правопис поки чинний і діє по всій державі, — МОН
Фото: з відкритих джерел

Минулого тижня Окружний адміністративний суд міста Київ своїм рішенням скасував правки до нової редакції українського правопису. Повного тексту документу ще немає, тож поки в країні діятиме нова редакція українського правопису.

 

Передісторія. 28 січня адвокат Дмитро Ільченко на своїй сторінці у Facebok повідомив, що Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Кабінету міністрів України “Питання українського правопису” від 22 травня 2019 року №437. Цей адвокат і позивався до суду від імені 7-класниці з Херсонщини. За його даними, суд вважає, що Національна комісія зі стандартів державної мови мала суттєві суперечки та не розробляла правопис в тій редакції, якій його ухвалили в Кабміні.

Інформацію про скасування редакції правопису підтвердила і пресслужба Міністерства юстиції України та мовний омбудсмен Тарас Кремінь. Вони зазначають, що рішення ОАСК незаконне та що це рішення будуть оскаржувати.

Поки діє чинний правопис. Журналістам Вільного радіо в Міністерстві освіти і науки України повідомили, що поки редакція правопису від 2019 року залишається чинною.

“Комісія як колегіальний орган виконує свої повноваження в межах та в спосіб, визначені Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, дотримується прямих норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ухвалює рішення щодо стандартів державної мови. До моменту, коли рішення суду набуде чинності, постанова Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22 травня 2019 року № 437 є чинною та обов’язковою для виконання на всій території України”, — повідомили Вільному радіо у відповідь на інформаційний запит в пресслужбі Міністерства освіти і науки України.

Але Міносвіти поки не каже, чи планують вони затверджувати старий правопис для питань в ЗНО та для програми закладів освіти.

“Усвідомлюючи важливість покладених Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» завдань, пов’язаних із напрямами діяльності, та власну відповідальність, Комісія наголошує на тому, що завчасні дії, звернення та заклики можуть вивести українське суспільство за межі правового поля”, — зазначили у відповіді.

Нагадаємо, в травні 2019 року Кабінет міністрів ухвалив нову редакцію українського правопису. Проєкт розробляли філологи і урядовці, що входять до робочої групи Комісії з державної мови. В новій редакції повернули деякі норми правопису 1928 року. Детальніше про зміни в правописі читайте в матеріалі: Новий український правопис: де тепер “т” замість “ф” та які є фемінітиви

Читайте також:


Завантажити ще...