Обмін з т.з. “ЛДНР” можливий до 15 грудня, – міністр з питань реінтеграції ТОТ
Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Найближчий обмін полоненими може відбутися вже наступного місяця. Утримуваних знову планують звільняти за умовною формулою “всіх на всіх”, але скільки людей вдасться внести в списки – невідомо.

.

Про це повідомив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у бесіді з журналістами Громадського радіо.

За словами Резнікова, українська сторона переконана, що полонені українці повернуться додому вже скоро.

“Ми подали всі списки, знаємо усіх наших військовополонених та політв’язнів. Вважаємо, що абсолютно можливо повернути їх усіх. За це ми готові звільнити усіх тих, кого подасть Російська Федерація”, – говорить очільник МінТОТ.

Для довідки:

Більшість попередніх обмінів називали “обміном “всіх на всіх”. Та в контексті переговорів виявлялося, що мова саме про встановлених і підтверджених бранців. В результаті визволити вдавалося лише по кілька десятків людей за раз. Тобто, наприклад, представники України подають список зі 100 імен людей, які вважаються полоненими бойовиків. При цьому бойовики підтверджують, що тримають тільки 15 людей з цього переліку. В такому випадку віддають на обмін саме 15 людей.

У представників Червоного Хреста, який допомагає в обмінах, немає вільного доступу до всіх місць позбавлення волі в ОРДЛО. Як результат, щоразу в списках на обмін з’являються нові імена.

Як це виглядає для декого в ув’язненні в інтерв’ю Вільному радіо розповідали самі екс-бранці:

“Вели відлік не з 1 січня або лютого, а від Мінської зустрічі. Тобто, пройшла Мінська зустріч, не дала вона тих результатів, яких я чекала, — ми чекали далі. Проходило 2 тижні — знову “Мінські”. На просто дні ми не зважали. Ми рахували дні від “Мінських” до “Мінських”. Ми чекали зустрічі в “нормандському” форматі, як Бога, напевно. Ми стежили по телевізору. Стежили й ловили інформацію. Щоб знати, що буде обмін”, — згадує Марина Чуйкова.

“Валерій Матюшенко залишився там ще. Я завжди про цю людину наголошую, тому що я багато чим йому зобов’язаний. За нього активно бореться його дружина. Багато про нього в ЗМІ говориться. При тому, що його стан здоров’я погіршується, але “Донецька республіка” посилено не бажає визнавати наявність його на своїй території. Хоча є копія його вироку, про те, що він засуджений “ДНР-івським судом”, є довідка з колонії, що він там є. Але вони кажуть: ні, у нас такої людини немає. І це взагалі дуже серйозна проблема, насправді домогтися того, щоб “ДНР” або “ЛНР” визнали, що ти у них. Якщо вони не визнають, то значить обмін тобі не світить”, — розповідав Станіслав Печонкін після свого звільнення.

Нагадаємо, нещодавно Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що у полоні бойовиків перебувають 235 українців.

На початку листопада президент України Володимир Зеленський обговорював питання звільнення полонених з очільником Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером. Голова держави попросив Маурера допомогти Україні отримати списки бранців окупантів для пришвидшення обміну.

Востаннє обмін полоненими відбувся 16 квітня цього року. Тоді окупанти віддали Україні 20 людей.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...