Одна з шахт Донеччини ризикує залишитись без світла через багатомільйонні борги


image
Фото: Вільне радіо

Шахта ім. Сургая у Вугледарі заборгувала за електроенергію майже 12 млн грн. Через це постачальник YASNO найближчим часом може обмежити подачу електроенергії підприємству.

Наразі борг шахти за світло сягнув 11 млн 940 тис грн. У компанії-електропостачальнику зазначають, що керівництво підприємства гарантій сплати не надає.

Навіть в умовах карантину підприємствам-боржникам можуть вимкнути електроенергію. Тому YASNO звернулися до адміністрації шахти з вимогою терміново закрити заборгованість. Якщо клієнт не розрахується до 26 березня, з електроенергією залишаться лише насосні станції та вентиляційне обладнання. Решту шахти відключать від світла.

За словами директора підприємства, установи, які купують у них вугілля – Центренерго та Держвуглепостач – вже місяць за нього не платять. Через це шахті нема звідки брати гроші, щоб закрити мільйонні борги за світло.

“Нам винні загалом майже 120 мільйонів”, – каже директор шахти ім. Сургая Сергій Сівцов.

Він зазначив, що окрім 12 мільйонів боргу перед YASNO, підприємство має віддати ще 10 мільйонів компанії ПЕМ-Енерговугілля, яка теж підпорядковується ДТЕК.

Жодних гарантій заплатити за вугілля підприємства-боржники не дають, тому на шахті готові до відключення.

“За день ми нічого не перерахуємо. Ви прекрасно розумієте ситуацію в країні з коронавірусом. Якщо ДТЕК цього не розуміє, дуже шкода”, – говорить директор шахти.

Після відключення електроенергії підприємство працюватиме в режимі водовідливу, щоб не допустити підтоплення.

Нагадаємо, нещодавно у Вугледарі за борги частково відключили від світла ще одну шахту. Напередодні відключення шахті “Південнодонбаська №1” дали 17 млн грн на погашення боргу, але керівники спрямували більшу частину грошей на зарплати. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: