Зображення до посту Один поверх для кількох тисяч студентів: як зараз вчаться у переселеному Університеті імені Даля
Фото: Ольга Поркуян

Через збройний напад Росії студенти евакуйованих вишів не можуть навчатись у звичному режимі. Один з таких вишів — Східноукраїнський університет ім. Даля, який переїхав Сєвєродонецька у Дніпро. Як там зараз проходить навчання — читайте далі.

 

Про освітній процес в Університеті імені Даля розповіла його ректорка Ольга Поркуян у прямому ефірі Вільного радіо.

 

Східноукраїнському університету імені Володимира Даля вже вдруге довелося переїжджати через війну — спочатку з Луганська, а потім — з Сєвєродонецька. Зараз вони розташувалися на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Там під виш виділили поверх.

Чи всі студенти виїхали? 

За словами ректорки, в університеті зараз навчаються близько 5 тисяч студентів — це і денна, і заочна форми разом. Станом на початок відкритого вторгнення Росії освітній процес проходив онлайн, тому більшість студентів навчалися з дому. У гуртожитку залишалися близько 100 студентів. Наразі всі вони виїхали.

Більшість наших студентів виїхали з міста, але знаю що є і ті, хто залишився там з батьками або з інших причин”, — розповідає Ольга Поркуян.

Як зараз відбувається навчання?

Першими при евакуації вивезли документи і комп’ютерну техніку, аби забезпечувати освітній процес у дистанційній формі. 

Навчання у виші поновили з 14 березня, після двотижневих канікул.

База для навчання в нас є, є “Кампус”, так ми його називаємо — електронний університет. У ньому є можливість вести курси, є можливість вести журнали. Найголовніше — в нас є викладачі, які можуть це здійснювати, і студенти, які готові брати участь у такому навчанні”, — каже ректорка.

Та є і студенти, які не мають змоги регулярно виходити в мережу — через окупацію або віддаленість населених пунктів, де вони перебувають. У таких випадках використовують асинхронну форму навчання, розповідає ректорка.

Для довідки:
Асинхронне навчання — це форма дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому електронну пошту, форуми, соцмережі тощо.

Якщо все буде добре, то ми сподіваємось, що зможемо проводити тут (на базі Дніпровського національного університету імені Гончара, — ред.) і на інших наших локаціях (Кам’янець-Подільський, — ред.) офлайн-навчання”, — ділиться планами на майбутнє очільниця університету-переселенця.

Як контрактники платять за навчання?

Як відмітила Ольга Поркуян, питання оплати “дуже болюче не лише для переміщених університетів, а й для всіх”. Багато людей залишились без домівок і без роботи, тож і платити за навчання таким студентам дуже важко. 

Дехто сплачує, але багато тих, хто не може сплатити. В такому випадку міністерство (Міносвіти, — ред.) рекомендує нам надавати студентам академічну відпустку”, — розповідає Поркуян.

Для довідки:
Академічна відпустка — це перерва у навчанні у зв’язку з різними обставинами. Максимальний термін такої відпустки — 1 рік. У цей час студент не платить за навчання.

Зараз в університеті розглядають можливість брати кредити від держави, щоб оплатити навчання за студентів, які не в змозі цього зробити. Поки що за несплату в університеті не відрахували жодного студента, але борги у них усе одно продовжують рости.

Точну кількість студентів назвати не можу, але за цей місяць (квітень, — ред.) більше половини учнів ще не сплатили за навчання”, — каже ректорка.

Чи можуть бути проблеми з видачею дипломів?

Єдине що ми зробили, це за деякими спеціальностями замінили дипломну випускну роботу на іспит. Це зробили, бо не всі в умовах війни можуть виконати дипломні роботи”, — зазначає Ольга Поркуян.

Вона додає: проблем з видачею дипломів у її виші не виникне, адже всі дані збережені в електронній базі. Зараз в університеті вже працюють над замовленням роздрукованих бланків.

Нагадаємо, через масштабну війну, яку розв’язала Росія, виші Луганщини мусили припинити свою роботу та перебратися в інші міста України. Наразі вони відновлюють освітній процес у Рівному, Кам’янці-Подільському, Хмельницькому, Полтаві, Дніпрі.

 

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...