Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів


image
Фото з відкритих джерел

В Донецькій та Луганській областях невдовзі мають з’явитися ще 10 мобільних центрів надання адміністративних послуг. Офіси діятимуть у віддалених населених пунктах та на КПВВ. Які послуги можна буде отримати та як стати волонтером – читайте далі.

 

Про плани закупити пересувні офіси ЦНАПу Вільному радіо розповів спеціаліст із комунікацій Програми ООН з відновлення та розбудови миру Максим Кицюк.

Мобільні ЦНАПи будуть облаштовані на базі вантажних автомобілів. Вони вміщуватимуть до 4 відвідувачів у робочій зоні, а також ще 4 у зоні очікування. В таких офісах будуть надавати ті ж послуги, що і в стаціонарних центрах. Тож люди, які живуть у віддалених селищах, зможуть економити час і гроші на подорож.

«Зараз іде процедура закупівель і виготовлення. Вже найближчим часом – в червні-липні – ми отримаємо перші 6 і до кінця року ще 4», – говорить Максим Кицюк.

Він зауважив, що офіси працюватимуть на підконтрольних українському уряду частинах Донбасу. 5 автомобілів передадуть на Донеччину, ще стільки ж – на Луганщину. Їх закріплять за стаціонарними ЦНАПами, які знаходяться у Сіверську, Мар’їнці, Кураховому, Вугледарі, Маріуполі, Попасній, Сєвєродонецьку, Новоайдарі та Станиці Луганській. Десятий мобільний центр діятиме в Золотому або Щасті.

Зазначимо, у громадах Донеччини працюють як сучасні ЦНАПи, так і ті, що потребують ремонту.

Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів

Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів
Центр надання адміністративних послуг у Лиманській ОТГ. Фото: Вільне радіо

 

Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів

Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів
ЦНАП у Сіверській громаді. Фото: Вільне радіо

 

Пересувні центри будуть працювати за двома напрямами: виїзд у віддалені населені пункти та робота на контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Деякі послуги можна буде отримати миттєво, тоді як в інших випадках доведеться почекати. Наприклад, для оформлення паспорту спочатку треба буде подати заявку, а через кілька тижнів повернутися, щоб забрати готовий документ.

«Окрім цього, в мобільному ЦНАПі ще буде знаходитись валіза – «портативний ЦНАП» для маломобільних людей. Наприклад, під’їжджає мобільний офіс, спеціаліст бере цю валізу, заходить до оселі людини з інвалідністю та надає послуги безпосередньо в нього або в неї вдома. У цій валізі є комп’ютер, доступ до інтернету, зчитувач ID-карт, портативні принтер і сканер, щоб люди, які не мають можливості потрапити навіть у мобільний ЦНАП, теж отримували послуги», – розповідає Максим Кицюк.

Офіс на колесах: Для Донбасу планують закупити ще 10 мобільних ЦНАПів
Валіза, з якою виїжджають до маломобільних людей у Лиманській ОТГ. Фото: Вільне радіо

 

Людина, яка не має можливості приїхати до мобільного офісу самостійно, зможе залишити заявку на сайті, який поки що розробляється. Його адресу можна буде дізнатися на сайті Програми ООН з відновлення та розбудови миру, коли запрацюють перші пересувні центри. Також там будуть публікувати графік роботи мобільних ЦНАПів та їхні маршрути. Крім того, для людей без доступу до інтернету передбачили можливість отримувати інформацію за допомогою телефона.

«Буде такий код, як номер телефона, на який можна буде надсилати повідомлення з кодом свого населеного пункту і отримати натомість повідомлення з графіком, коли найближчим часом мобільний ЦНАП буде знаходитися в конкретному місці», — пояснює спеціаліст із комунікації Програми.

До співпраці з проєктом планують залучити волонтерів. Їхня робота полягатиме у поширенні у своїй громаді інформації про мобільні офіси. Щоб долучитися до команди проєкту, треба заповнити форму реєстрації. Відбір проходитиме на конкурсній основі. З волонтерами будуть проводити тренінги з проведення інформаційної кампанії на місцях. Усі витрати, пов’язані з проїздом, харчуванням та розміщенням, покриватиме Програма.

Зазначимо, на Донбасі вже працює кілька пересувних центрів надання адміністративних послуг. Це 4 офіси, які раніше передали працівники Програми ООН, а також автомобілі, які придбала українська влада.

Для довідки:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: