Підтримати
водогін окупантів з Дона до Донецька
Фото з окупаційних джерел

Російська окупаційна адміністрація на загарбаній частині Донеччини заявила: подати воду каналом “Дон — Донбас” встигають лише на початку травня. Хоча до цього казали, що вода з’явиться вже у квітні. Розбираємося, чому будівництво водного каналу з Росії — чергова порожня обіцянка окупантів та чому ситуація з водою в окупації кардинально навряд чи покращиться. 

 

Запуск води з каналу “Дон — Донбас”, який окупанти поспіхом побудували та вводять в експлуатацію, дозволить лише трохи розширити графік подачі води та покращити її тиск.

Про це заявив очільник окупаційної адміністрації Росії у Донецьку Денис Пушилін.

“Можу сказати, що якщо нічого надзвичайного не станеться, то 30 квітня ми зможемо збільшити у тестовому режимі подачу води з 17:00 до 22:00 раз на 3 дні. Але для нас це вже буде певним підспір’ям. На наступних етапах, за попередніми розрахунками, у червні ми зможемо перейти на подачу води через день. І наприкінці червня — на початку липня (це дати орієнтовні) — перейти на подачу води щоденно”, — заявив цими днями очільник окупаційної адміністрації окремих районів Донеччини Денис Пушилін.  

За його даними, росіяни почали заповнювати цей водогін з 1 квітня. І з 30 квітня у Донецьку “мають відчути різницю у подачі води”. 

На окупованій росіянами частині Донеччини майже немає води вже близько 15 місяців. А російські маріонетки щоразу вигадують нові причини, чому її не буде чи буде менше, ніж потрібно.

Наприклад, вони прив’язують питання водозабезпечення до результатів своєї “спеціальної воєнної операції”, аби продовжувати війну проти України та підігрівати ненависть місцевого населення.  

“Питання з водопостачанням безпосередньо залежить від ходу СВО”, — пишуть вони та продовжують брехати, що “канал “Сіверський Донець — Донбас” перекритий Україною”. 

Пушилін ще взимку заявляв: повноцінно так звана “ДНР” буде забезпечена водою тільки “після повного звільнення каналу Сіверський Донець” (тобто після захоплення усієї території, — ред.) Водночас, за його словами, навіть якщо російські війська захоплять Слов’янськ, це ще не гарантуватиме повернення води до Донецька. Адже українська влада зможе блокувати водопостачання вище за течією — ще у Харківській області. Тому, мовляв, треба захоплювати увесь схід, разом з Харківщиною. 

водогін окупантів до Донецька інфографіка
Інфографіка з окупаційних джерел


Також Пушилін сам визнавав, що водогінна мережа
у населених пунктах псевдореспубліки схожа на решето. І у трубах вже на місці ця вода, яку качатимуть з Дону, буде йти просто в землю.

“Тієї води з Дону могло б вистачити на закриття більшої кількості наших потреб, і графік можна було б ще ширше робити, якби не втрати води. Так уже вийшло, що наші мережі водопровідні дають водовтрати зараз до 60%”, — казав він в ефірі радіо “Комсомольська правда”.

Ось деякі технічні характеристики водогону окупантів “Дон — Донбас”: 

  • протяжність водоводу 194 км, потужність — 288 тисяч кубометрів на добу, 
  • аби накачувати воду від Ростовської області до Донецька, там мусять працювати 8 насосних станцій, 
  • на водоводі встановлені 49 насосів, які мусять нагнітати воду у дві “нитки” сталевих труб, 
  • перед початком будівництва окупанти начебто розмінували ділянку завдовжки 45 км. 

А поки цієї води в Донецьку не побачили, містяни як тільки можуть економлять цінний ресурс. У коментарі Вільному радіо мешканець Донецька, прізвища якого ми не розкриваємо з міркувань безпеки, розповів: після сечовипускання унітаз зазвичай не змиває.

“Ви що, це дві баклажки по 1,5 літри. Так води не напасешся. Коли в унітазі смердить від сечі або коли “по-великому”, тоді змиваємо”, — зізнається чоловік. 

Шахтні води теж не врятують

Кілька місяців тому пропагандистські канали окупованих районів Донеччини розповідали про початок використання шахтних вод для мереж опалення. 

Цими днями Денис Пушилін заявив: шахтні води за своєю якістю та хімічним складом згубні для мереж, їх не можна використовувати навіть для технічних потреб, а їхнє очищення коштує надто дорого. 

Нагадаємо, про це Вільне радіо розповідало зі слів незалежних експертів ще коли окупанти тільки оголосили про ці “новації”.


Завантажити ще...