Майже 4 місяці минуло з моменту окупації Вуглегірської та Миронівської ТЕС, а загарбники досі не можуть відремонтувати пошкодження. В цих і прилеглих населених пунктах немає світла та тепла, і хоча станції зруйнували окупанти під час штурму, в цьому звинувачують українських військових.
Про неможливість відремонтували Вуглегірську ТЕС розповів ресурсам окупантів т.з. “голова адміністрації Світлодарська” Максим Козловський.
“Вуглегірська ТЕС знаходиться в зоні активних бойових дій, також і газові мережі, фільтрувально-питний комплекс. Це ускладнює роботу з налагодження систем життєзабезпечення міста”, — сказав Козловський.
Цю станцію у Світлодарську окупанти захопили 25 липня. За важливий інфраструктурний об’єкт точилися жорстокі бої, в ході яких загарбники зруйнували ТЕС. На той момент українська армія обороняла цю територію.
У серпні 2022 року окупанти запевняли, що зможуть відновити роботу ТЕС мінімум через рік. Водночас обладнання на станції, за їхніми словами, начебто не постраждало.
“У 2023 році, якщо пощастить, ми, напевно, вже до середини року один блок, може, навіть два запустимо”, — казав т.з. “міністр вугілля та енергетики ДНР” Андрій Чортков.
Попри те, що в окупованому місті немає світла, зараз росіяни привозять туди електрообігрівачі та електроплити.
“Щоб коли дадуть світло, ми могли б у кожне домоволодіння видати якийсь мінімум електроприладів. А з інших питань плануємо разом дорожню карту. Насамперед хотів би світло та воду”, — мріє Максим Козловський.
Однак, поки ставленики Кремля скаржаться на обстріли, губернатор Камчатського краю, якому доручили шефство над окупованими Світлодарськом та Миронівським, нібито поспішає виправити ситуацію.
“Почато роботи з відновлення ліній електропередач, електропостачання. Йде оцінка руйнувань, насамперед соціальної інфраструктури, для того, щоб скласти план першочергових робіт. Головне завдання — відновити електрику, варто розробити нову схему забезпечення теплом до відновлення ТЕС, ремонт якої займе більше часу”, — розповідає пропагандистським ЗМІ губернатор Камчатського регіону Володимир Солодов.
Відео: Telegram/kamgov41
Мешканка Світлодарська, яка евакуювалась після відкритого вторгнення, не вірить, що загарбники зможуть відремонтувати інфраструктурні об’єкти та повернути в місто світло.
“Коли 2015 року між Світлодарськом та Миронівським були бої, великі опори високовольтні впали, їх так і не підняли за 8 років, бо це була “сіра зона”, — розповідає Вільному радіо мешканка Світлодарська Катерина Шпорт.
Кілька років тому жінка мешкала у Дебальцевому і каже, що під час окупації загарбники не змогли налагодити там повноцінне живлення.
“Замість високовольтної трилінійної лінії провели з Луганської області побутовий дріт 220 вольтів. І всі 8 років Дебальцеве частинами протягом дня відключають від електроенергії”, — пояснює Катерина Шпорт і припускає, що такою ж ситуація ймовірно буде й у Світлодарську.
Миронівська ТЕС, як і Вуглегірська, серйозно постраждала від російських обстрілів. Тож зиму це селище також зустрічає без жодних базових благ.
“Сьогодні вже листопад, і досі нема ні тепла, ні світла. Це дуже погано, страшно, починається відтік людей. Перше, що зробила команда Камчатки, — включилася в роботу з відновлення електроенергії. Не самих робіт, а купівлі запчастин для ТЕС”, — сказав т.з. “голова Миронівської селищної адміністрації” Руслан Дементієнко.
До відкритого вторгнення станція обслуговувала 3 500 жителів.
“Миронівська ТЕС забезпечувала селище всіма видами комунальних послуг. Зараз там працюють ремонтні бригади з підготовки напруги 110 кіловольтів, щоб запустити теплопостачання”, — каже Руслан Дементієнко. Однак не уточнює, коли вони збираються закінчити ремонт.
Окрім електрики, у Миронівському та Світлодарську з весни немає води, газу та опалення. Окупаційна адміністрація Світлодарська облаштувала “пункт обігріву” в гуртожитку Вуглегірської ТЕС. Люди там сидять у шапках, і погрітися пускають не всіх.
Читайте також: