директор лікарні приймає електрообігрівачі від окупантів у Світлодарську
Фото з окупаційних джерел

У тимчасово окупованому Світлодарську окупанти подарували пів сотні обігрівачів місцевій лікарні. У її будівлі майже пів року немає електрики. До вторгнення Росії у місті був надлишок тепла: тут працювала Вуглегірська ТЕС та обігрівала лікарню й усе місто.

 

50 електрообігрівачів привезли до Світлодарської лікарні активісти громадського руху “Донецька Республіка”.

“Надійшла заявка від центральної міської лікарні міста Світлодарська щодо допомоги з опалювальними приладами. Тому що опалювальний період не за горами (а, на жаль, ми поки не знаємо, буде тепло чи не буде). Але точно знаємо, що у вас є генератори, які дозволять опалювати не лише кабінети, а й палати”,  —  каже чоловік на відео.

окупанти привезли електрообігрівачі у лікарню у Світлодарську 2
Фото з окупаційних джерел


Обігрівачі приймає Геннадій Гуржий, який
очолював лікарню й до захоплення міста окупантами.

“Хочу висловити слова вдячності громадському руху за оперативну роботу, за те, що доставили ці обігрівачі, які на сьогодні нам дуже й дуже необхідні. Це в першу чергу для пацієнтів, які будуть тут лікуватись”, — каже на відео очільник лікарні.

Геннадій Гуржий біля електрообігрівачів окупантів у лікарні у Світлодарську
Фото з окупаційних джерел


Ці
обігрівачі конвекторні, потужністю 1,5 кВт, зроблені російською компанією “Ballu Home”.

обігрівач у лікарні у Світлодарську
Таких 50 електрообігрівачів окупанти привезли у Світлодарську лікарню. Скріншот відео


Відомо, що над Світлодарськом та селищем Миронівським “
взяв шефство” Камчатський край Росії. Звідти завозять електрообігрівачі, електропічки та генератори.

Поки Світлодарськ був під контролем України, дешевого тепла було досхочу від Вуглегірської ТЕС

Мешканці Світлодарська розповіли Вільному радіо на умовах анонімності, що у місті з 29 травня немає електрики та води в кранах. До повномасштабного нападу Росії на околиці Світлодарська працювала Вуглегірська ТЕС. Тож у місцевих школах, лікарнях та багатоповерхівках ніколи не було холодно.

“Тепло поставляла станція, температурний режим був дуже комфортний. І у нас оплата була, на відміну від решти країни, дуже-дуже демократичною”, — зазначає у коментарі Вільному радіо мешканка Світлодарська Катерина Шпорт, яка виїхала звідти.

Вуглегірська ТЕС у Світлодарську
Такою була Вуглегірська ТЕС до вторгнення Росії. Фото Вільного радіо

 

В тимчасово окупованих Росією районах Донеччини багато де тепла взимку ймовірно не буде. Все через те, що там катастрофічна ситуація з водою: її майже немає з лютого на всій території невизнаної республіки. Через нестачу води в населених пунктах її масово зливають з батарей місцеві для своїх побутових потреб.

Директор Торецької лікарні: “Це ні про що, і жоден генератор не витримає”

Ми запитали директора Торецької міської лікарні Сергія Халаімова,  наскільки це можливо — зігріти велику лікарню 50-ма обігрівачами такої потужності без електрики, лише на працюючих генераторах. 

“1,5 кВт — це слабі обігрівачі. На генераторі [обігріти лікарню] взагалі нереально, він просто не “витягне”. Горять дроти. Та й звідки брати стільки горючки? Якщо ми опинимось без світла, ми навіть не думаємо про генератори — неможливо буде “витягнути” на обігрівачах”,  —  розповідає торецький колега Гуржия.

Світлодарська лікарня
Лікарня у Світлодарську досить велика. Фото Вільного радіо до вторгнення Росії
лікарня у Світлодарську
Один з корпусів лікарні у Світлодарську. Фото Вільного радіо до російського вторгнення


Сергій Халаімов додає: при тому, що у них є електрика, 80-ма обігрівачами потужністю 2 кВт вдається лише підтримувати трохи тепла тільки по палатах у двох лікарняних корпусах.

“В коридорах та скрізь холодно, і це ще +7 °C тепла на вулиці. Для операційних та процедурних потрібні потужніші [теплові] пушки-дуйчики (трифазні, на 5 кВт). Там має бути тепло, бо люди роздягаються там”,  —  зауважує Сергій Халаімов.

Окупаційна адміністрація Світлодарська облаштувала “пункт обігріву” у гуртожитку Вуглегірської ТЕС. Люди там сидять у шапках, і “погрітися” пускають не всіх. У місті з травня гуманітарна катастрофа: немає ані централізованої води, ані газу, ані електрики. Багато хто з місцевих, які досі залишаються там, готують їжу на вогнищах.

Читайте також:


Завантажити ще...