Зображення до посту Окупанти заявили, що начебто знищили під Соледаром перший танк Abrams — цієї техніки ще немає в Україні
Фото: пропагандистські телеграм-канали

Росіяни розповідають, що нібито знищили під Соледаром американський танк Abrams трьома пострілами з радянського РПГ. Насправді ж таких танків Україна ще навіть не отримала — у США поки не готові їх надати через низку складнощів. 

 

Дописи про американський танк Abrams на Донеччині з’явилися у російських телеграм-каналах 20 січня. Невдовзі пропагандисти видалили ці публікації.

Окупанти заявили, що начебто знищили під Соледаром перший танк Abrams — цієї техніки ще немає в Україні 1
Скріншот з пропагандистського телеграм-каналу

Пропагандисти стверджують, що для “знищення” танка їм знадобилося 3 постріли з “Мухи”. Так називають реактивний протитанковий гранатомет РПГ-18, який ще 1972 року з’явився на озброєнні радянської армії.

“Як стверджує джерело, механік-водій виявився афроамериканцем, якого не залишили живим”, — пишуть загарбники.

У центрі стратегічних комунікацій ЗСУ вже встигли прокоментувати цю заяву.

“Ти Абрамс бачиш? Ні. А він є. Ось що означає працювати на випередження. Шкода водмєха”,посміялись над фейком окупантів у відомстві.

Зазначимо, 18 січня США анонсували новий великий пакет військової допомоги для України. Однак про постачання танків Abrams поки що немає навіть розмов. У ході брифінгу заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль пояснив, що ці танки дорого коштують та складно влаштовані, тож на них важко тренуватися. До того ж Abrams мають реактивні двигуни, які випромінюють багато тепла, через що танки стають легкою ціллю навіть для радянських ПТРК.

“Не хочу випереджати те, про що ми ще не оголосили. США зосереджені на спробі переконатися, що дають Україні щось, що їй потрібно в боротьбі, яку вона веде”, — сказав Колін Каль.

Наступного дня ситуацію прокоментувала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх. Вона наголосила, що наразі передавати ці танки “просто немає сенсу”.

“Як ви знаєте, ми надали [БМП] Bradley. Ми бачимо, як інші країни активізуються і продовжують надавати Україні обладнання та матеріали, які вони можуть”, — сказала Сабріна Сінгх.

Нагадаємо, 20 січня на зустрічі у форматі “Рамштайн” представники оборонних відомств понад 50 країн мали погодити передачу Україні танків Leopard 2. Контактна група не змогла дійти згоди, але, як заявили у німецькому Міноборони, рішення про поставку Leopard 2 можуть ухвалити пізніше.

Читайте також:


Завантажити ще...