Зображення до посту Парламентарі повернулися до відмови від переведення годинників. Законопроєкт ухвалили в першому читанні
Фото: REUTERS

В Україні може з’явитись окремий “Закон про обчислення часу”. Документ, який скасовує перехід на літній та зимовий час, вже пройшов перше читання.  


3 березня за те, щоб ухвалити за основу
проєкт Закону про обчислення часу в Україні, проголосували  277 нардепів. 53 утрималися, 40 не голосували. 

Автор документа — заступник голови Верховної ради Руслан Стефанчук. У пояснювальній записці він пише, що раніше в Україні не було окремого закону, який регулює обчислення часу. А переходили на літній та зимовий час за постановою кабміна №509 ще від 13.05.1996 року. Законопроєкт же має визначити правові засади визначення часу в країні.

“Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”. — йдеться в пояснювальній записці. 

Також автор додає, що мова й про здоров’я українців, бо перевод годинника  “призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб”. 

Закон пропонує відмовитись від сезонного переведення годинників і залишити постійний зимовий час та різницю в годину з РФ (UTC+2 за міжнародною шкалою).

Також закон уточнює, що в Україні використовується григоріанський календар, київський час є єдиним на всій території. 

Якщо закон підтримають у другому читанні та його підпише президент, документ набирає чинності за три місяці після опублікування. 

Нагадаємо, на літній час переходимо в останню неділю березня: переводимо стрілку на годину вперед. Тобто цьогоріч це точно встигнемо зробити. А ось в останню неділю жовтня переводити стрілку, ймовірно, вже не доведеться.

Зазначимо, одностайної думки вчених щодо шкоди від переводу годинників немає. З одного боку, кілька років тому вчені з Інституту медичної психології у Мюнхені встановили, що через це людина може більше втомлюватись чи навіть активізуються хронічні хвороби. З іншого боку, існує думка, що для людини природно підлаштовуватися під довжину світлового дня, бо саме за сонцем орієнтувалися наші давні предки. 

До слова, Європейський союз з 2021 року скасував перехід на літній час.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...