Роман Гринкевич. Фото: РБК-Україна
Роман Гринкевич. Фото: РБК-Україна
string(62) "Роман Гринкевич. Фото: РБК-Україна"

Романа Гринкевича, якого підозрюють у постачанні для української армії неякісного одягу на понад мільярд гривень, триматимуть під вартою ще мінімум два місяці. У справі також фігурує батько Гринкевича та ще троє людей.

 

 

Про продовження дії запобіжного заходу для фігурантів цієї справи повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Печерський районний суд міста Києва продовжив строк тримання під вартою до 1 листопада 2024 року чотирьом підозрюваним у кримінальному провадженні щодо постачання неякісного одягу для ЗСУ. 

Суд визначив кожному з них розмір застави у сумі 360, 302, 250 та 160 мільйонів гривень відповідно. Офіс генпрокурора не вказує їхніх імен, однак з матеріалів справи випливає, що йдеться про справу Гринкевичів.

Зокрема, у Єдиному державному судовому реєстрі є опубліковане рішення суду щодо сина львівського бізнесмена Романа Гринкевича. У документі йдеться про подовження терміну СІЗО до 1 листопада та заставу у 360 мільйонів гривень.

Якщо підозрюваний внесе заставу, він буде зобов’язаний носити електронний браслет, здати документи для виїзду за кордон та не виїжджати з місця свого проживання. Крім того, він буде змушений з’являтися до суду на вимогу та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи.

Що відомо про справу сім’ї Гринкевичів

У 2023 році у ДБР порушили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ: компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень.

За даними слідчих, залучені компанії раніше займалися будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речей для потреб Міноборони. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками — 1,2 мільярда гривень.

Крім того, правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань. Також вони встановили, що вісім договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Загалом у межах цієї справи вже повідомили про підозру п’ятьом людям. Їм інкримінують створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України). Усі підозрювані наразі перебувають під вартою.

Нагадаємо, СБУ затримали у Полтаві голову медико-соціальної експертної комісії. Жінка з Бахмута разом з колегами нібито допомагала ухилятися від мобілізації військовозобов’язаним. Зокрема вона, ймовірно, підробляла висновки про інвалідність військовозобов’язаних за 200 тисяч гривень. 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...