“Підприємців, охочих будувати тут фортифікації, дуже мало”: у ДонОВА пояснили, чому лінію оборони досі зводять
На Донеччині досі споруджують третю фортифіковану лінію оборони, а також купують коштом обласного та місцевих бюджетів “зуби дракона” для посилення загрозливих напрямків.
Про це повідомив очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін під час інтерв’ю виданню “Главком”.
У Донецькій області вже “практично завершили” будівництво третьої лінії оборони, яке затягнулося через складнощі з пошуком робочої сили та небажанням будівників приймати замовлення у регіоні з найбільш активними бойовими діями, стверджує Вадим Філашкін.
“У деяких людей виникає питання щодо закупівель: мовляв, а чому така ціна, а не інша? Бо на одному підприємстві буде ціна нижчою, але те підприємство не хоче сюди привозити, не хоче працювати з Донецькою областю. Підприємців, охочих їхати до нас будувати фортифікації, дуже мало. Більше працюють з Сумською і Запорізькою областями…
У нас на зведенні фортифікацій працює майже вся область: і підприємці, і комунальники. Вони допомагають нашим військовим. Працюють також робітники з Івано-Франківщини, Хмельниччини, Черкащини, Полтавщини — ці області нам допомагають у зведенні основної лінії фортифікацій”, — каже очільник ДонОВА.
Філашкін додав, що від початку повномасштабної війни в регіоні вже звели понад 600 тисяч взводних опорних пунктів (насичені озброєнням та інженерно обладнані позиції), а також невказану кількість протитанкових ровів та малих вогневих споруд. Деякі укріплення окупантам вже вдалося зруйнувати, але їх намагаються вчасно відновлювати для українських військових.
Закупівлі необхідних для зведення фортифікацій матеріалів, зокрема “зубів дракона”, для Донеччини досі здійснюють і коштом місцевих бюджетів, і коштом обласного. Вже витратили близько 2,6 млрд грн, стверджує очільник ДонОВА. Окрім цього, будматеріали купує і Міноборони.
У обласній адміністрації стверджують, що “зуби дракона” не лежать на складах” та одразу ж встановлюються для посилення найбільш загрозливих ділянок, про які говорять військові.
Нагадаємо, винищувачі F-16 вже в українському небі. Журналісти Вільного радіо проаналізували, скільки цих винищувачів пообіцяли й скільки вже поставили та чому для Повітряних сил шлях переходу на західні винищувачі був єдиним з можливих
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.