Підтримати
Підтримка ззовні: які країни та як допомагають Україні озброїтись під час російської ескалації
Фото: Олексій Резніков

На тлі загрози повномасштабного вторгнення російської армії в Україну західні партнери відправляють до Києва великі вантажі зі зброєю. Хто з початку цього року вже допоміг Україні, а хто ще планує — читайте далі.

 

Хто вже надав військову допомогу

Британія. Першою зброю Україні цьогоріч поставила Велика Британія, повідомляє Sky News. В рамках допомоги британці надали 2000 одиниць протитанкової зброї. Згодом в Міністерстві оборони Великої Британії повідомили, що зброя, яку вони поставили — це NLAW.

Для довідки:
NLAW — це переносний протитанковий ракетний комплекс. Він наводиться на ціль і випускає керовану ракету в наземну техніку.

Підтримка ззовні: які країни та як допомагають Україні озброїтись під час російської ескалації 1

Фото: depositphotos

Цей вид зброї особливий тим, що його можна використовувати в обмеженому просторі, наприклад, у місті.

Також з Британії направили 30 військовослужбовців, які навчатимуть українських бійців користуватися зброєю. 

США. 22 січня Сполучені штати Америки відправили в Україну першу партію військової допомоги. Тоді першим літаком доправили 90 тонн летальної зброї. Відтоді США перенаправили до Києва ще 6 партій зброї.

Літаки доставили пускові установки та ракети, десятки тонн набоїв до стрілецької зброї різного калібру, а також сучасне військове обладнання.

Останній вантаж зі Сполучених Штатів прилетів у Київ 3 лютого.

 

Хто обіцяє допомогти Україні зі зброєю

США. Окрім допомоги, яку Америка вже відправила в Київ, українським військовим планують надати ще гелікоптери Мі-17.

Чехія. Чеське видання iROZHLAS з посиланням на відповідь на запит до Міноборони Чеської республіки пише, що Україні планують поставити артилерійські снаряди. Але спочатку це мають погодити у Генштабі та уряді Чехії.

Естонія. Естонське Міноборони збирається відправити в Україну ракетні комплекси та гаубиці. Про це посол Естонії в Україні Каімо Кууск розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він зазначив, що цими гаубицями естонські військові не користуються, адже закупили інші у Південної Кореї. У комплекті зі зброєю в Україну приїдуть і снаряди до неї.

А ракетні комплекси, які Естонія планує надати Україні — це Javelin. Разом з ПТРК відправлять і самі ракети. Скільки їх — посол не вказав, але запевнив, що кількість “по-справжньому вражає”.

Для довідки:
Javelin — це протитанковий ракетний комплекс, призначений для ураження бронетехніки та інших цілей, які рухаються нешвидко.

Підтримка ззовні: які країни та як допомагають Україні озброїтись під час російської ескалації 2

Фото: depositphotos

Ці ракети здатні підбити не лише наземну техніку, а й повітряну: безпілотники, гелікоптери та літаки.

Посол Естонії зауважив: перш ніж відправити військову допомогу, потрібно буде пройти певні бюрократичні процедури.

Латвія. Ще одна прибалтійська країна планує відправити в Україну гуманітарний вантаж зі зброєю і технікою, повідомляє видання LSM.lv. Однак конкретний вид зброї поки що тримають у секреті.

Литва. Литовське видання LRT.lt з посиланням на Міноборони Литви каже, що в Україну хочуть відправити переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger, а також портативні тепловізори для військових.

Для довідки:
Stinger розрахований для ураження повітряних цілей, які пролітають низько. Цією зброєю можна збити літаки, гелікоптери та безпілотники. Однак “стінгерами” можна підбити ще й наводну та наземну техніку.

Німеччина. Як пише 24 канал, голова німецького МЗС Анналена Бербок заявила, що Німеччина не збирається поставляти зброю Україні.

Згодом міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, повідомляє видання Traunsteiner Tagblatt, розповіла: українським військовим відправлять 5 тисяч захисних шоломів.

Але в інтерв’ю LB.ua міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що про ці шоломи Німеччину ніхто не просив. За словами політика, таким чином країна хоче згладити ситуацію з блокуванням постачання зброї.

 

Загострення біля російсько-українського кордону

Загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну нависла ще навесні 2021 року. Тоді Росія під приводом навчань стягнула до кордону з Україною тисячі своїх військових та техніки. Збройні сили Росії були буквально за 270 кілометрів від України. 

Після весняних “навчань” повідомлення про загрозу ескалації потроху стихли. Але вже в листопаді про це знову заговорили. Але спецслужби західних країн повідомляли вже про те, що чимало російських підрозділів так і не повернулися на місце своїх дислокацій. Натомість Росія продовжила стягувати війська.

Згодом українська та іноземні розвідки заявили, що в них є інформація про плани Росії напасти у січні-лютому 2022 року. У Кремлі все це заперечують, знову посилаючись на “навчання”.

Детальніше про загострення на російсько-українському кордоні читайте в підсумковому матеріалі Вільного радіо: Снаряди по мирних, понад 2,5 тисячі обстрілів та зміна військової верхівки. Як минув ще один рік війни на Донбасі.

Читайте також:


Завантажити ще...