Підтримати
Зображення до посту Підведення кисню, ПЛР-лабораторії та доплати лікарням: які нові рішення проти COVID-19 ухвалив уряд
Фото з відкритих джерел

Кабмін прийняв пакет нових рішень проти поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, понад пів мільярда гривень витратять на забезпечення киснем відділень із хворими на COVID-19, закуплять більше лабораторного обладнання та реагентів та збільшать фінансування лікарням за кожного пацієнта, який лікується від COVID-19.      

 

Пакет таких рішень ухвалив напередодні Кабінет міністрів. 

 До кінця жовтня забезпечать киснем 80% ліжок 

Понад 571 млн грн розподілять по регіонах для забезпечення киснем ліжок, виділених для лікування хворих на COVID-19. Голови ОДА та департаментів охорони здоров’я мають це зробити до кінця жовтня.  

“Наша мета, щоб не менше 80% ліжкомісць були забезпечені подачею кисню. Прошу організувати все до кінця місяця”, — наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ці гроші будуть направлені або на централізоване забезпечення киснем, або на закупівлю кисневих концентраторів”, — уточнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

Збільшують фінансування на лікування кожного хворого з COVID-19

Урядовці внесли зміни до програми державних гарантій щодо сплати лікарням за кожний пролікований випадок COVID-19. Зокрема, додали коефіцієнти при розрахунку фактичної вартості медичних послуг, які залежать від кількості хворих на COVID-19. 

Збільшують кількість тестувань

Лікарні, які можуть проводити ПЛР-дослідження, будуть отримувати за це додаткові кошти. Чиновники розраховують, що такий крок стимулює збільшення кількості тестувань в лабораторіях лікарень.

Уряд також направив додаткові 160 млн грн на закупівлю реагентів та лабораторного обладнання. Ще 100 млн грн виділяють приватним та інших форм власності лабораторіям, які будуть виконувати ПЛР-тести для державних лікарень безкоштовно

Закуплять плазму крові з антитілами до COVID-19 для експерименту

МОЗ також закупить специфічну гіперімунну плазму крові, тобто плазму крові людей, які перехворіли на COVID-19, та яка містить антитіла до коронавірусу. 

“Це потрібно для того, щоб ми могли виготовляти гіперімунний глобулін. Це новий лікарський засіб, його клінічні випробування зараз здійснюються деякими країнами світу, в тому числі в США та ЄС. І ми розпочинаємо такий пілотний проєкт та розпочинаємо збір цієї плазми крові”, ㅡ зазначив міністр.

Цей препарат крові планують ввести до протоколу лікування COVID-19.

Читайте також:


Завантажити ще...