Пішла з життя поетеса та освітянка з Бахмута Валентина Ставрулова


image
Фото: Вечірній Бахмут

Почесна громадянка Бахмута, вчителька з 45-річним стажем Валентина Андріївна Ставрулова померла на 82-му році життя. Вона залишиться в пам’яті містян як викладачка, керівниця літературного гуртка, авторка прози та поезії.


Про смерть письменниці
повідомляє Бахмутська міська рада

Валентина Ставрулова  народилася 13 лютого 1938 року у Бердянську. Навчалася в Артемівському педагогічному училищі, де отримала кваліфікацію вчителя початкових класів. Згодом закінчила філологічний факультет Донецького університету за фахом вчитель російської мови та літератури.

У 1958 році почала працювати вчителем початкових класів школи № 80 міста Новогорлівка, пізніше викладала в Артемівській школі-інтернаті. З 1971 року по 2002 рік — вчителька російської мови та літератури у старших класах школи № 22 Артемівська.

Валентина Андріївна  — авторка 15 поетичних збірок, пісень і автобіографічних повістей “Співаю життя” і “Роздуми”. Працювала над творчої обробкою зібраного поетичного матеріалу ветеранів Другої світової війни та дітей війни і підготувала до публікації збірки віршів “Подвигу жити в віках” і “На вічну пам’ять вогонь”.

30 років вела гурток ”Літературне краєзнавство” на базі школи № 22, розповідала учням про рідне місто і Донецький край. У 2008 році  Валентина Ставрулова стала переможцем міського конкурсу “Людина року” в номінації “За кращу художньо-публіцистичну роботу про місто”.

Валентина Андріївна мала численні нагороди: грамота Міністерства освіти СРСР (1976), грамоти Донецького обласного відділу освіти (1976, 1983), грамоти Артемівського міського відділу освіти (1983,1988,2010), медаль “Ветеран праці” (1993), звання “Учитель-методист” (2000), подяка відділу культури Артемівської міської ради (2004), грамоти виконавчого комітету Артемівської міської ради (2007, 2008), грамоти міської ради ветеранів війни і праці (2007, 2010), почесна грамота ради організації ветеранів Донецької області (2009), подяка ради ветеранів працівників освіти і науки (2011), грамота відділу культури Артемівської міської ради (2011), почесна грамота Артемівського краєзнавчого музею за перше місце в конкурсі-вікторині “Чи знаєш ти своє місто” (2011).

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: